Pogoda
17.06.2016 17:26

Peugeot 3008 w odmianie GT

Francuski producent samochodów już zakasa rękawy. Na całego chce wejść w segment SUV-ów i crossoverów, oferując jeszcze bardziej wyraziste modele, jednoznacznie komunikujące swoją przynależność klasową.

Peugeot 3008 w odmianie GT
foto: materiały prasowe

Po odświeżonym 2008, zupełnie nowym 3008, nastał czas na wyjątkową odmianę tego ostatniego. Mowa o usportowionym GT napędzanym silnikiem wysokoprężnym BlueHDi o pojemności 2 litrów i mocy 180 KM. Standardowo moment obrotowy przekazywany jest przy współpracy z automatyczną przekładnią 6-biegową. Ta najmocniejsza dostępna w gamie wersja ma dostarczać więcej przyjemności z jazdy.

W stosunku do bazowej odmiany, GT wyróżnia się przede wszystkim bardziej sportowym wyglądem. Nowością są 19-calowe obręcze wykonane z lekkich stopów metali z dwukolorowym wykończeniem.

Do tego dochodzą w pełni skórzana tapicerka Nappa Mistral, elektrycznie ustawiane fotele z funkcją zapamiętywania pozycji i masażem oraz panoramiczny dach. W codziennym użytkowaniu auta pomóc ma między innymi funkcja otwierania tylnej klapy aktywowana ruchami stopy z systemem Open and Go oraz ACC Stop, czyli aktywny tempomat z funkcją zatrzymywania.

3008 opracowano na płycie podłogowej EMP2, wykorzystywanej również przez 308. Peugeot obiecuje dużo przestrzeni we wnętrzu oraz obszerny bagażnik mogący pomieścić nawet od 520 do 1580 litrów przestrzeni po złożeniu tylnych siedzeń. Mimo, że auto urosło w stosunku do modelu poprzedniej generacji, to jeszcze straciło do 100 zbędnych kilogramów.

Nowa generacja SUV-a jest kolejnym modelem Peugeota korzystającym z rozwiązania ergonomicznego o nazwie i-Cockpit, na który składają się kompaktowa kierownica, wysoko umieszczona deska rozdzielcza – pod którą może skrywać się nawet 12,3-calowy wyświetlacz zamiast standardowych zegarów – oraz dotykowy ekran systemu multimedialnego o przekątnej 8 cali.

Wraz z pokazaniem modelu GT, Peugeot rozszerzył ofertę o agresywniejszą linię GT.

3008 na rynku konkurować będzie między innymi z Nissanem Qashqai’em oraz nowym Seatem Atecą.

Tagi: News Peugeot