PewDiePie naśmiewa się z Przystanku Woodstock i polskiego bobra w swoim nowym wideo

Kamil Kacperski
23.04.2018 13:31
PewDiePie naśmiewa się z Przystanku Woodstock i polskiego bobra w swoim nowym wideo Fot. kadr z wideo

W swoim najnowszym wideo najbardziej popularny youtuber na świecie oglądał filmy pochodzące z wschodniej Europy. Wśród ogromnej ilości filmików (których większość pochodziła oczywiście z Rosji) pojawiły się również polskie akcenty.

PewDiePie prowadzi najczęściej subskrybowany kanał na Youtube. W styczniu 2018 roku przekroczył granice 60 milionów subskrybentów, a łącznie jego wideo obejrzano ponad 17 miliardów razy. Chociaż obecnie jego wideo nie cieszą się tak wielką popularnością jak kilka lat temu, to wciąż jest bardzo wpływowym twórcą na wspomnianej platformie internetowej.

W swoim najnowszym wideo, opublikowanym 22 kwietnia 2018 roku, PewDiePie w ramach swojego programu „You Laugh, You Lose” oglądał zabawne filmiki pochodzące z wschodnioeuropejskiej części internetu. Oprócz filmików z Rosji pojawiły się również dwa polskie akcenty - jeden z nich to film o „polskim bobrze”, drugim natomiast nagranie telewizyjne z rozpoczęcia Przystanku Woodstock. Pierwszy klip zaczyna się około 5:40, drugi natomiast zobaczycie ok. 8:50:

PewDiePie śmieje się z polskich filmików

Polski bóbr określony jest przez PewDiePie'a „przerażającym”, ale jednocześnie nagrodzony został salwami śmiechu ze strony szwedzkiego youtubera. Natomiast filmik z Przystanku Woodstock raczej zażenował Kjellberga, który następnie zapytał się „co jest nie tak z waszym krajem?”. Wśród innych klipów jest m.in. rosyjska parodia intra do „Przyjaciół”, a także rosyjska wersja Alexy, czyli „domowej pomocnicy” od Amazona.

Patrząc ogólniej na obecną twórczość PewDiePie'a łatwo jest zauważyć jego zainteresowanie wschodnioeuropejską kulturą. Nie jest to pierwszy filmik jego autorstwa, w którego tytule użyto rosyjskiego słownictwa - jego poprzednie wideo było zatytułowane „друг”, czyli „przyjaciel” po rosyjsku. Zatrzymując się jeszcze przy polskich akcentach w jego twórczości, to można przypomnieć jeszcze oczywiście znane wideo, w którym ogląda rozmowę Janusza Korwin-Mikkego z dziennikarzem Piercem Morganem w brytyjskiej BBC:

A wy jakie znane polskie filmiki wysłalibyście do oceny PewDiePie'owi? Jestem hardcorem? Ale urwał? Może któregoś z polskich patostreamerów, którzy ostatnimi czasy wzbudzili zainteresowanie nawet ze strony sądu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.