PewDiePie nie będzie już najczęściej subskrybowanym kanałem na Youtubie. Kto mu odbierze koronę?

Kamil Kacperski
25.10.2018 13:30
PewDiePie nie będzie już najczęściej subskrybowanym kanałem na Youtubie. Kto mu odbierze koronę? Fot. kadr z wideo

Pewds już niedługo będzie musiał się pożegnać z tytułem, który piastował od kilku dobrych lat. Pierwsze miejsce niedługo zajmie... kanał muzycznej korporacji.

PewDiePie zgromadził do tej pory ponad 67 milionów subskrybentów (prawie 67,5 miliona). Przez wiele lat szwedzki youtuber mieszkający w Wielkiej Brytanii piastował urząd nieformalnego króla Youtube'a. Jego panowanie już niedługo się skończy - miejsce na szczycie łańcucha pokarmowego przejmie kanał T-Series, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy w zatrważającym tempie zdobywał miliony nowych subskrybentów miesięcznie. 

Jaki kontent jest udostępniany na kanale T-Series? Muzyka, a konkretnie indyjskie przeboje. Sam kanał należy do indyjskiej korporacji o tej samej nazwie, która zajmuje się wydawaniem płyt muzycznych. Oznacza to, że doczekaliśmy się czasów, gdy korporacyjne kanały przebiły popularnością twórców niezależnych, takich jak PewDiePie, który przez różnego rodzaju kontrowersje stracił sieci partnerskie i działa praktycznie bez pomocy zewnętrznych firm (pomijając oczywiście tworzenie materiałów sponsorowanych).

PewDiePie już nie jest najczęściej subskrybowanym kanale na Youtubie

PewDiePie nagrał film typu Q&A, w którym opowiedział m.in. o tym, jakie są jego przemyślenia dotyczące utraty youtubowego "tronu", a także tego, co dla całej platformy może oznaczać fakt, że korporacyjny kanał lada moment stanie się najczęściej subskrybowanym kontem na Youtubie (cytowany fragment od ok. 16:50):

Naprawdę nie interesuje się T-Series, ale wydaje mi się, że jeżeli Youtube faktycznie pójdzie w stronę komercyjnie-korporacyjną, to jakaś inna platforma zajmie jego miejsce. Ludzie za bardzo lubią to połączenie z twórcami, dlatego wierzę, że pojawi się coś innego, jeżeli on stanie się za bardzo korporacyjny.

Youtuber już kilkukrotnie wypowiadał się na temat T-Series i wydaje się, że pogodził się z detronizacją. Nie mniej, nie omieszkał wykorzystać zamieszania, które powstało z powodu indyjskiej korporacji i nagrał "Diss na T-Series", w którym naśmiewa się z całego kanału. Trzeba przyznać, że kariery w rapie Szwedowi raczej nie wróżymy (dostępne są polskie napisy):

Cóż, gratulujemy T-Series. A oto przykład tego, co jest udostępniane na ich kanale:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.