PewDiePie zmasakrował wywiad z Januszem Korwin-Mikkem

Michał Tomaszkiewicz
17.07.2017 16:27
PewDiePie zmasakrował wywiad z Januszem Korwin-Mikkem Fot. kadr z wideo

PewDiePie, najpopularniejszy youtuber na świecie, wziął na celownik Janusza Korwin-Mikkego po obejrzeniu wywiadu, podczas którego polski polityk został określony jako „głupia, seksistowska świnia”.

Europarlamentarzysta był przepytywany przez brytyjskich dziennikarzy, którzy starali się pokazać kontrowersyjne poglądy, z jakich znany jest Korwin-Mikke.

Nie szczędzili przy tym oceniania słów, które słyszeli - Janusz Korwin-Mikke kilka razy został wprost nazwany głupcem, przypięto mu także łatkę seksistowskiej świni.

Rozmowa koncentrowała się wobec niższych zarobków kobiet - europoseł tłumaczył, że dzieje się tak z powodu między innymi niższej inteligencji oraz mniejszej sprawności fizycznej piękniejszej połowy ludzkości.

Słuchając wywiadu, PewDiePie wpadł w szał i postanowił przejechać się po rozmowie i zasłyszanych informacjach. Jego konto w serwisie YouTube śledzi 50 mln osób:

Rzeczy nie są takimi, jakimi się wydają - chciałoby się przywołać starą maksymę. Po dokładnym zapoznaniu się z pytaniami i odpowiedziami, jakie padły podczas wywiadu, najpopularniejszy youtuber na świecie doszedł do wniosku, że Korwin mówi z sensem, a media wypaczają jego słowa.

Jako przykład podał informacje wyświetlane na belce na dole ekranu, będące dokładnym przeciwstawne do tego, co mówił Korwin-Mikke. Zżymał się także z dowodów anegdotycznych, dotyczących tylko jednej osoby, mających być przeciwwagą dla wyników badania naukowego (fragment, w którym dziennikarka mówi o swoim wzroście).

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.