Pewien senator poprosił Netfliksa, aby ten był darmowy z powodu pandemii

17.12.2020 13:47
Pewien senator poprosił Netfliksa, aby ten był darmowy z powodu pandemii Fot. Vantage_DS / Shutterstock.com

Amerykański senator wystosował oficjalne pismo do Netfliksa, HBO i Disneya z prośbą o darmowy streaming na czas świąt. Wszystko po to, by pomóc ludziom w pozostawaniu bezpiecznymi.

Netflix za darmo na czas świąt? Tego chce pewien senator

Reprezentant Maine Angus King ma ciekawy sposób na zapobieganie rozprzestrzeniania się pandemii. Senator wystosował oficjalne pismo do różnych firm odpowiadających za platformy streamingowe i inne źródła domowej rozrywki. Z powodu lockdownów w różnych częściach świata, telewizja i serwisy pokroju Netfliksa zaczęły notować spore wzrosty zainteresowania. Jego zdaniem dostawcy tego rodzaju entertainmentu mogliby pójść jeszcze o krok dalej.

Polecamy

Według niego, udostępnienie swoich produktów za darmo na czas świąt pomogłoby w zapobieganiu kolejnych zarażeń - w końcu ludzie nie będą się pałętali po ulicach, jeżeli w domu będą mogli obejrzeć za darmo "Gambit Królowej", czy innego "The Mandalorian". Jak napisał sam King na swojej stronie internetowej:

Kiedy organizacje na terenie naszego kraju walczą z koronawirusem, odzywam się do was w celu przedyskutowania roli serwisów streamingowych w trakcie nadchodzącego sezonu świątecznego. Chciałbym zaapelować, aby wasze usługi przez najbliższe kilka tygodni były dostępne za darmo dla osób, które do tej pory się nie zarejestrowały. Potraktujcie to jako działanie pro-społeczne, które ma zachęcić ludzi do pozostawania w domach, zamiast podróżowania po kraju, co grozi drastycznym zwiększeniem liczby zarażonych.

Polecamy

Senator King dodał, że w obecnych czasach trzeba znaleźć odpowiednie motywatory, które mają zachęcić ludzi do przestrzegania odgórnych zaleceń lekarzy i innych autorytetów ds. pandemii. 

Dodał w swoim liście:

Musimy znaleźć sposoby na zachęcenie ludzi do przestrzeganie zaleceń od CDC, lokalnych lekarzy, czy innych uczonych. Niestety, spora część Amerykanów prawdopodobnie zignoruje polecenia autorytetów i będą podtrzymywali swoje tradycje zamiast siedzieć w domach. Chociaż przeciążenia dla waszych biznesów byłyby spore, to zachęcamy, byście rozważyli zapewnienie swoich usług za darmo przez nadchodzący okres, by zachęcić osoby do podejmowania odpowiedzialnych decyzji i bezpieczne przejście przez święta. 

Polecamy

Netflix, HBO i Disney na razie nie ustosunkowali się do pisma senatora Angusa Kinga.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.