Pogoda
13.08.2020 10:03

Pewne miasteczko pozwało Netfliksa i Hulu. O co się rozeszło?

Jak podaje The Hollywood Reporter, prokurator z Teksasu pozwał serwisy streamingowe w imieniu miasta. New Boston twierdzi bowiem, że platforma powinna płacić odpowiedni podatek.

Pewne miasteczko pozwało Netfliksa i Hulu. O co się rozeszło?
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Według THR, w pozwie możemy przeczytać, że obydwa serwisy używają "bezprzewodowych źródeł dostępu zlokalizowanych na terenie miasteczka". To miałoby oznaczać, że miasteczku przysługuje 5% ich przychodu według teksańskiego prawa. Netflix i Hulu na razie nie odpowiedzieli na pozew.

Netflix i Hulu pozwane przez pewne miasteczko

Jak czytamy w pozwie opublikowanym przez THR:

"

Kiedy subskrybent Netfliksa chce skorzystać z usługi platformy, to dostawca internetu klienta połączy go do najbliższego serwera, aby zapewnić jak najlepszą jakość. Według Netfliksa to oznacza, że większość subskrybentów otrzymuje kontent prosto z serwerów lokalnych lub podłączonych do lokalnych serwerów.  "

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także "Freaks" - zobaczcie zwiastun pierwszego niemieckiego filmu superbohaterskiego od Netfliksa

Sam pozew jest szacowany na kilkadziesiąt milionów dolarów, co byłoby dość sporym zastrzykiem dla miasteczka New Boston, które liczy sobie niecałe 5 tysięcy mieszkańców. Ta sprawa nie jest też żadnym novum - jak podaje THR podobna sytuacja była dwa lata temu w mieście Creve Couer, w stanie Missouri, ale jeszcze nie została przesądzona przez sędziego.

Charakterystyczny dźwięk z czołówki Netfliksa mógł być… beczeniem kozy?
Charakterystyczny dźwięk z czołówki Netfliksa mógł być… beczeniem kozy?
Przeczytaj także Charakterystyczny dźwięk z czołówki Netfliksa mógł być… beczeniem kozy?
Tagi: Newsy Netflix Hulu