Pianista przykuł się do drzwi McDonald'sa. Chce, by znana sieciówka została w Rosji

Romana Makówka
14.03.2022 13:29
Pianista przykuł się do drzwi McDonald'sa. Chce, by znana sieciówka została w Rosji Fot. AFP/East News

McDonald's dołączyło do grona firm, które wycofują się lub wstrzymują działalność na rosyjskim rynku. Pianista Luka Safronow przykuł się do drzwi McDonald'sa, bo chce, by znana sieciówka została w Rosji

Po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, wiele międzynarodowych firm postanowiło wycofać się z rosyjskiego rynku. Wśród nich znalazł się również McDonald's. Jak podaje serwis Chicago Sun Times, sieć ma w Rosji 850 restauracji i zatrudnia 62 tys. pracowników.

Pianista przykuł się do drzwi McDonald'sa

Rosjanie nie chcą się pogodzić z zamknięciem znanej i bardzo popularnej sieci restauracji. Niedawno internet obiegło nagranie, na którym rosyjski muzyk na znak sprzeciwu przykuł się kajdankami do drzwi budynku.

Polecamy

Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat, mówili, że je kochają i że my też powinniśmy je pokochać, a teraz nas opuszczają

– miał powiedzieć do osób znajdujących się przed budynkiem.

Na miejsce została wezwana Policja. Zatrawkin został zabrany na posterunek policji. Jak informuje rosyjskie RBC, muzyk został ukarany grzywną za chuligaństwo, a następnie zwolniony do domu.

Luka Safronow to znany w Rosji pianista, syn malarza Nikasa Safronowa i pianistki Inny Zatravkiny. Mężczyzna jest nazywany "nowym Rachmaninowem" i jako "genialne dziecko" po raz pierwszy brał udział w międzynarodowym konkursie już w wieku 6 lat.

Safronow jest bohaterem wielu skandali. Ma ogromną, uwarunkowaną genetycznie nadwagę i jak podkreśla, w wywiadach obawia się, że umrze z tego powodu młodo.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.