Pogoda
25.01.2016 13:20

Pić to trzeba umieć. Także wodę

95% ludzi nie pije wody zgodnie z zasadami sztuki nawadniania organizmu – przekonują twórcy inteligentnej butelki Seed, która ma ten stan zmienić.

Pić to trzeba umieć. Także wodę
foto: kadr z video

Głównym zarzutem stawianym przytłaczającej większości ludzkości jest picie wody tylko wtedy, gdy odczuwa się pragnienie. W nawadnianiu organizmu najważniejsza jest regularność, i taki właśnie nawyk chcą wyrobić w użytkownikach swojej butelki – a właściwie termosu – twórcy Seed.

Sekret tkwi w mini-komputerze umiejscowionym w nakrętce. Po załadowaniu do niego danych o użytkowniku – robi się to za pomocą aplikacji dostępnej na Androida oraz urządzenia Apple – będzie on przypominał za pomocą wyświetlanych komunikatów oraz dyskretnych wibracji o konieczności pociągnięcia łyka.

Plan nawadniania organizmu układany jest na podstawie informacji o budowie ciała użytkownika, jego aktywności fizycznej oraz panującej temperatury.

foto: indiegogo.com

Butelka potrafi rejestrować całkowite użycie wody, a także dzielić te dane z najpopularniejszymi aplikacjami wspomagającymi prowadzenie sportowego i zdrowego trybu życia.

Na tym jednak możliwości Seed się nie kończą. Butelka poinformuje o temperaturze przechowywanego płynu (termos utrzymuje niską temperaturę przez 24, a wysoka przez 12 godzin), pokaże także postęp w przyjmowaniu dziennej dawki wody.

Seed dostępny jest w trzech wersja, różniących się pojemnością: może one pomieścić odpowiednio 350, 420 i 500 ml płynu.

foto: indiegogo.com

Wbudowana bateria ma wystarczać na rok działania butelki, tyle samo wynosi gwarancja. Seed wyceniono na 65 dolarów, do ceny należy doliczyć podatek i koszta wysyłki.

Co wlewalibyście do inteligentnej butelki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety