Pić to trzeba umieć. Także wodę

Michał Tomaszkiewicz
25.01.2016 13:20
Pić to trzeba umieć. Także wodę Fot. kadr z video

95% ludzi nie pije wody zgodnie z zasadami sztuki nawadniania organizmu – przekonują twórcy inteligentnej butelki Seed, która ma ten stan zmienić.

Głównym zarzutem stawianym przytłaczającej większości ludzkości jest picie wody tylko wtedy, gdy odczuwa się pragnienie. W nawadnianiu organizmu najważniejsza jest regularność, i taki właśnie nawyk chcą wyrobić w użytkownikach swojej butelki – a właściwie termosu – twórcy Seed.

Sekret tkwi w mini-komputerze umiejscowionym w nakrętce. Po załadowaniu do niego danych o użytkowniku – robi się to za pomocą aplikacji dostępnej na Androida oraz urządzenia Apple – będzie on przypominał za pomocą wyświetlanych komunikatów oraz dyskretnych wibracji o konieczności pociągnięcia łyka.

Plan nawadniania organizmu układany jest na podstawie informacji o budowie ciała użytkownika, jego aktywności fizycznej oraz panującej temperatury.

foto: indiegogo.com Fot. foto: indiegogo.com

Butelka potrafi rejestrować całkowite użycie wody, a także dzielić te dane z najpopularniejszymi aplikacjami wspomagającymi prowadzenie sportowego i zdrowego trybu życia.

Na tym jednak możliwości Seed się nie kończą. Butelka poinformuje o temperaturze przechowywanego płynu (termos utrzymuje niską temperaturę przez 24, a wysoka przez 12 godzin), pokaże także postęp w przyjmowaniu dziennej dawki wody.

Seed dostępny jest w trzech wersja, różniących się pojemnością: może one pomieścić odpowiednio 350, 420 i 500 ml płynu.

foto: indiegogo.com Fot. foto: indiegogo.com

Wbudowana bateria ma wystarczać na rok działania butelki, tyle samo wynosi gwarancja. Seed wyceniono na 65 dolarów, do ceny należy doliczyć podatek i koszta wysyłki.

Co wlewalibyście do inteligentnej butelki?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.