Pogoda
03.12.2019 15:41

Pierścieniowe zaćmienie słońca i zabójczy deszcz meteorytów. Fatalne przepowiednie na czerwiec 2020

Czy letnie przesilenie 2020 będzie fatalne w skutkach? Przepowiednie nie są optymistyczne.

foto: Shutterstock

Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych. W tym przypadku nie ma jednak pewności, kto opracował jej założenia. Trudno jest również mówić w tym przypadku o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii, jednak do dziś fascynuje ona kolejne pokolenia naukowców.

Letnie przesilenie 2020

Ted Harper, naukowiec z Nowej Zelandii, jest głęboko zafascynowany świętą matematyką, a zwłaszcza świętą geometrią i jej związkiem z kosmologią. Harper przez ponad 17 lat badał te fascynujące tematy w domowym zaciszu, jednak zainspirowany książką Grahama Hancocka "Magowie Bogów" postanowił podzielić się niektórymi ze swoich badań.

Szczególnie niepokojące są jego wyliczenia dotyczące przesilenia letniego w 2020 roku. To, co odkrył Ted Harper, może mieć daleko idące konsekwencje dla nas wszystkich.

 Jeane Dixon
 Jeane Dixon
Przeczytaj także Straszna przepowiednia Jeane Dixon. Co nas czeka w 2020 roku?

Według Teda Harpera letnie przesilenie, jakie będzie miało miejsce w 2020 roku może być fatalne w skutkach. Wiąże się ono bowiem z pierścieniowym zaćmieniem słońca, które samo w sobie nie jest niczym niezwykłym, jednak tym razem jego położenie względem równika galaktycznego stanowić może o jego wyjątkowości.

Zaćmienie słońca i deszcz meteorytów

Jak przewiduje Harper, przypadek przesilenia letniego w 2020 roku jest ściśle związany ze Stonehenge (Anglia) oraz Wielką Piramidą w Gizie – dwoma najbardziej znanymi starożytnymi zabytkami astronomicznymi.

W książce "Magowie Bogów" Hancock dowodzi, że Ziemia doświadczyła silnego bombardowania przez duże ciała niebieskie około 12 800 lat temu. Według wyliczeń Harpera w 2020 roku może dojść do powtórki tego wydarzenia.

Z wyliczeń wynika, że istotnym momentem 2020 roku będzie pierścieniowe zaćmienie słońca, które ma być silnie połączone ze Stonhage i Wielką Piramidą w Gizie. Może to oznaczać, że w naszą planetę uderzy duży obiekt kosmiczny, podobnie jak miało to miejsce około 13 000 lat temu.

Należy dodać, że według wielu badaczy, zajmujących się badaniem najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodzące z epok neolitu i brązu Stonehenge miało na celu między innymi przewidywanie deszczu meteorytów (głównie chodzi tutaj o Taurydy).

Zobacz również: Koniec świata: Księżyc spowalnia ruch Ziemi, doba będzie trwała 27 dni

Tagi: Archiwum Tajemnic