Pogoda
14.09.2016 11:31

Pierwsze zdjęcie SUV-a Alfy

Włosi zapowiedzieli wielką premierę kolejnego zupełnie nowego modelu. Już 15 listopada 2016 roku podczas targów motoryzacyjnych Los Angeles Auto Show zobaczymy Stelvio.

Pierwsze zdjęcie SUV-a Alfy
foto: kadr z wideo

Częściowo zakamuflowany model jest już w fazie przedprodukcyjnej. Zdjęcie tego pojazdu wyciekło za sprawą oficjalnego konta Fiat Chrysler Automobiles na YouTubie. Tam też udostępniono film pokazujący jak sztandarowy sedan włoskiego producenta – Giulia – jest składany w całość w fabryce Cassino we Włoszech.

Jednak czujnym widzom udało się dostrzec w kadrze znacznie bardziej intrygujący obiekt, a mianowicie – Stelvio, czyli pierwszą produkcyjną Alfę Romeo w nadwoziu SUV. Obecnie w internecie trwa debata na temat tego, czy to ujęcie pojawiło się w wideo celowo, czy przez przypadek.

FCA zdecydowało się usunąć film, co sugerowałoby, że zdjęcie SUV-a Alfy jeszcze nie powinno ujrzeć światła dziennego. Już na pierwszy rzut oka widać, że ten konkretny egzemplarz jest bazową odmianą modelu, o czym świadczą czarne klamki, kontrastujące z białym lakierem. Patrząc się na przedni zderzak, światła i osłonę chłodnicy, od razu widać ogromne podobieństwo do Giulii. Można śmiało obstawiać, że samochód stylistycznie czerpie garściami z designu swojego starszego brata.

Oficjalny debiut Stelvio ma przypaść na targi motoryzacyjne w Los Angeles. Jednak niewykluczone, że wcześniej zobaczymy to auto w pełnej krasie na zdjęciach. Nazwa SUV-a nawiązuje do górskiego szlaku w północnych Włoszech. Wysoko zawieszona Alfa Romeo pod względem wymiarów ma być subtelnie większa od BMW X3. Pod maską nowego modelu będą pracować takie same silniki jak w Giulii, przekazujące moment obrotowy na tylną lub obie osie za pośrednictwem skrzyni ręcznej lub automatycznej.

Przedstawicielstwo włoskiej marki rozważa stworzenie ostrzejszej odmiany Quadrifoglio, która mogłaby być napędzana 510-konną jednostką biturbo V6 o pojemności 2,9 litra. Giulia z tym silnikiem pod maską zdołała pokonać północną pętlę Nurburgringu w czasie 7 minut i 32 sekund.

Seryjna produkcja Stelvio ma ruszyć pod koniec 2016 lub na początku 2017 roku w fabryce Cassino.

Tagi: Alfa Duperele