Pierwszy kosmiczny hotel ma powstać już w 2027 roku. Ilu gości obsłuży?

02.03.2021 13:27
Pierwszy kosmiczny hotel ma powstać już w 2027 roku. Ilu gości obsłuży? Fot. shutterstock.com

Orbital Assembly Corporation pokazało swoje ambitne plany na Voyager Space Station, które ma "zapewnić warunki do życia dla 300 gości". Stacja kosmiczna/hotel ma rozpocząć swoją działalność już w 2027 roku.

Kolejny krok w podboju kosmosu - już w 2027 roku ma powstać pierwszy pozaziemski hotel

Wśród 300 gości mają się pojawiać "astronauci, naukowcy, turyści, długoterminowi mieszkańcy, biznesmani i 100 osobowa załoga". Orbital Assembly Corporation wyjaśniła również, że zamierza zbudować Voyager Space Station za pomocą opatentowanych "kosmicznych robotów budowniczych". Brzmi bardzo gwiezdno-wojenno, ale jednocześnie intrygująco. 

Polecamy

Voyager Space Station ma używać "sztucznej grawitacji" na terenie całego statku, co ma pozwolić załodze na "bycie permanentnie obecną w kosmosie bez szansy na jakiekolwiek uszczerbki na zdrowiu". Stacja ma mieć średnicę długości 200 metrów (co czyniłoby ją większą od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) i posiadać 24 moduły do mieszkania o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. 

Stacja ma również posiadać "44 pojazdy powrotne", by w przypadku sytuacji kryzysowej załoga mogła opuścić VSS. Ich wyglądu jeszcze nie zaprezentowano. Natomiast szkice koncepcyjne Voyager Space Station są już dostępne na Twitterze OAC:

Polecamy

A jakie atrakcje ma zapewniać VSS i jakie jest wstępny kosztorys pobytu na stacji? Ta ma oferować klientom "wysokiej jakości jedzenie i picie, placówki ćwiczeniowe, serwis medyczny, wydarzenia rozrywkowe oraz piękne widoki Ziemi i kosmosu".

Firma chce podjąć współpracę z NASA i innymi agencjami kosmicznymi, by te również dołożyły swoje cegiełki do rozwoju projektu. Zakładają również, że do 2030 roku aż 65% ich przychodu będzie pochodził z turystyki (ma to być wynik około 96 MILIARDÓW dolarów). Raczej nie planujcie więc wakacji w kosmosie w najbliższym czasie. Na te będą mogli sobie pozwolić ludzie pokroju Elona Muska.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.