Pogoda
26.10.2018 13:47

Pierwszy oficjalny zwiastun Layers of Fear 2

Polscy mistrzowie horroru powracają straszniejsi niż kiedykolwiek – w Layers of Fear 2 będziemy odkrywać pierwotne lęki wynikające z osamotnienia, podsycane sztuczkami różnych mistrzów kinematografii.

Layers of Fear 2
foto: zrzut ekranu

Layers of Fear okazał się być całkiem udanym tytułem, zbierającym entuzjastyczne oponie od osób, którym strach jest niestraszny – nic więc dziwnego, ze polskie studio Bloober Team postanowiło kontynuować straszenie graczy, wydając drugą część swojego hitu.

Do tej pory twórcy byli bardzo wstrzemięźliwi w dzieleniu się informacjami na temat tytułu – gra była nawet znana pod roboczym tytułem Project Méliès, nawiązującym do jednego z pierwszych francuskich reżyserów.

Teraz pojawiło się pierwsze oficjalne podsumowanie nadchodzącego horroru:

"

Layers of Fear 2, osadzone na opuszczonym statku, wykorzysta klaustrofobiczne, stale zmieniające się przestrzenie, by trzymać graczy w niepewności. Nigdy nie będą wiedzieć, jaki koszmar czeka ich za kolejnym rogiem, kolejnymi drzwiami. Poczucie niepewności i przerażenia będzie wzmocnione przez inspiracje klasykami kinematografii, od eksperymentalnych prac Georgesa Mélièsa po zwroty akcji Alfreda Hitchcocka "

Layers of Fear 2 – pierwszy zwiastun kontynuacji polskiego horroru

Wraz z opisem słownym otrzymaliśmy także możliwość dłuższego zapoznania się z wyglądem gry i efektami, które mają nam się śnić w koszmarach.

Znakiem rozpoznawczym Layers of Fear jest wprowadzanie gracza w stan, w którym nie ma pewności co do realności świata, który zwiedza – nigdy nie wiadomo, co czeka po zrobieniu następnego kroku. W drugiej części najwyraźniej takich odlotów będzie więcej i będą jeszcze mocniejsze.

Narratorem w Layers of Fear 2 gry będzie Tony Todd, czyli filmowy Candyman. Premiera gry odbędzie się w 2019 roku.

Lubicie horrory?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry