Pierwszy smartfon zaprojektowany w Polsce. Tak odporny, że dają 36 miesięcy gwarancji

28.10.2019 16:03
Pierwszy smartfon zaprojektowany w Polsce. Tak odporny, że dają 36 miesięcy gwarancji Fot. materiały prasowe mPTech

Hammer Explorer, smartfon prezentowany już podczas targów IFA w Berlinie, to dzieło rodzimego producenta mPTech. Wygląd telefonu i część rozwiązań to dzieło polskich specjalistów.

Spora część lokalnych, krajowych producentów działa według tego samego schematu. Po zapoznaniu się z bieżącą ofertą chińskich fabryk wybierany jest model, któremu nadawane jest własne oznaczenie, i który otrzymuje logo danej marki na obudowie.

W taki sposób zaczynało wiele biznesów, jednak tylko niektóre z nich były w stanie poczynić następny krok, zmieniając się ze sprzedawcy w prawdziwego producenta.

Przeczytaj także

Na dobrej drodze do stania się poważnym graczem jest polski mPTech, który został już uhonorowany przez Google jako wzorowy partner przy pracy nad smartfonami z Androidem.

Polacy wprowadzają właśnie do sprzedaży model Hammer Explorer, który jest wspólnym dziełem polskich i chińskich inżynierów.

Explorer to urządzenie, w którym zawarto całe dotychczasowe doświadczenie w produkcji „pancerniaków” i wiele sugestii klientów oraz rozwiązania z urządzeń z wyższej półki cenowej. Co więcej, to pierwszy smartfon firmy mPTech, którego design został zaprojektowany w Polsce, a to wszystko zaproponowane jest w dobrej cenie i z gratisami na start.

Hammer Explorer – pancerny smartfon zaprojektowany w Polsce

Nowy smartfon Hammera to ciekawe urządzenie dla osób, które z jednej strony potrzebują wytrzymałego telefonu, ale z drugiej nie chcą ryzykować z wygód i możliwości, jakie dają tradycyjne, „cywilne” modele.

Model posiada wodoodporne gniazdo słuchawkowe jack, a także uniwersalny port USB-C (ładowarka ma standardowy wtyk), uchwyt na smycz, dzięki której urządzenie będzie zawsze blisko, a także NFC umożliwiające płatności zbliżeniowe. Hammer Explorer wyposażony jest także w funkcjonalny wskaźnik laserowy, który może stanowić nieocenione wsparcie w trakcie wszelkich prac, prezentacji i pomoc w razie niebezpieczeństwa. Ponadto, Explorer ma smart tackę na karty SIM, do której jest dostęp z boku i to bez użycia specjalnej igły. Może okazać się to szczególnie przydatne, gdy często podróżujemy i zmieniamy karty, np., ze swojej na lokalnego operatora.

Zaprojektowany w Polsce pancerny smartfon oferuje ekran o przekątnej 5,7 cala (1440x720 pikseli)), zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 3. Obudowa wykonana jest z plastiku wzmacnianego stalą, co przekłada się na dużą wytrzymałość Hammera Explorer.

To pierwszy smartfon marki z najwyższym certyfikatem IP69 potwierdzającym odporność na wodę i pył. Wytrzymałość przed zderzeniami i upadkami została z kolei określona zgodnie z normą IK07/droptest 1,5 m. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że sam ekran zabezpieczają również dodatkowe bumpery, a wszystkie porty modelu są wodoodporne, co w praktyce oznacza to, że gumowe zaślepki nie są potrzebne.

Hammer Explorer wyposażony jest w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 128 GB. Smartfon nie będzie co prawda demonem prędkości, jako że użyto w nim czterordzeniowego procesora MediaTek MTK6761V.

Smarton ma dwa sloty na kartę SIM i obsługuje LTE. Akumulator ma pojemność 5 000 mAh, co pozwala oczekiwać długiego czasu pracy. Hammer Explorer pracuje pod kontrolą czystego Androida 9.0.

Producent jest tak pewny swojego smartfona, że osoby kupujące model w przedsprzedaży (Hammer Explorer został wyceniony na 1099 zł), dostaną dodatkowe 12 miesięcy gwarancji, dzięki czemu w razie problemów będą mogli liczyć na pomoc mPTech przez 3 lata od daty zakupu.

Zobacz także: HAMMER Patriot – telefon komórkowy zaprojektowany w Polsce 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.