Pierwszy zwiastun gry RPG w świecie Harry'ego Pottera

Michał Tomaszkiewicz
19.01.2018 12:22
Pierwszy zwiastun gry RPG w świecie Harry'ego Pottera Fot. kadr z wideo

Pakujcie się – już niedługo na Waszych smartfonach pojawi się zaproszenie do Hogwartu. W mobilnym RPG w świecie Harry’ego Pottera będzie się uczęszczać na lekcje ze znanymi z kart powieści i ekranów profesorami. Nie zdradzono jeszcze, czy trzeba będzie odrabiać prace domowe.

Gra, powstająca pod auspicjami WB, ma pojawić się „wkrótce w 2018 roku”. Zbliżającą się datę premiery ma podkreślić pierwszy zwiastun tytułu, w którym pokazano wygląd gry oraz zdradzono kilka szczegółów dotyczących mechanizmu rozgrywki.

Śladami Harry’ego Pottera

Harry Potter: Hogwarts Mystery ma umożliwić każdemu stworzenie własnej postaci i wyuczenie jej na czarodzieja lub czarodziejkę dzięki naukom odbieranym w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

Jak widać na tym dość enigmatycznym filmie, prowadzony przez graczy bohater będzie rósł w magiczną siłę dzięki uczęszczaniu na lekcje. To tam poznawane będą zaklęcia, które przydadzą się (być może) w czasie wolnym.

Nie samą nauką ma jednak żyć wirtualny czarodziej – trzeba będzie także walczyć o popularność w szkole, mierząc się z innymi studentami. Z krótkiego urywka widać, że pojedynki nie zawsze będą niewinne – może się zdarzyć, że przeciwnika trzeba będzie po prostu znokautować.

Wycieczka w świat Harry’ego Pottera

Harry Potter: Hogwarts Mystery to nie jedyna nadchodząca gra mobilna umiejscowiona w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling.

O podpisaniu umowy na stworzenie gry osadzonej w rozszerzonej rzeczywistości poinformował Niantic, znany przede wszystkim z Ingressa i Pokemon GO.

Harry Potter GO – a właściwie Harry Potter: Wizards Unite – pozwoli napotkać stworzenia (zazwyczaj te mniej przyjazne) z magicznego świata podczas spacerów po mieście. Premiera gry zapowiedziana jest na „niedaleką przyszłość”.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.