Pogoda
19.01.2018 12:22

Pierwszy zwiastun gry RPG w świecie Harry'ego Pottera

Pakujcie się – już niedługo na Waszych smartfonach pojawi się zaproszenie do Hogwartu. W mobilnym RPG w świecie Harry’ego Pottera będzie się uczęszczać na lekcje ze znanymi z kart powieści i ekranów profesorami. Nie zdradzono jeszcze, czy trzeba będzie odrabiać prace domowe.

Pierwszy zwiastun gry RPG w świecie Harry'ego Pottera
foto: kadr z wideo

Gra, powstająca pod auspicjami WB, ma pojawić się „wkrótce w 2018 roku”. Zbliżającą się datę premiery ma podkreślić pierwszy zwiastun tytułu, w którym pokazano wygląd gry oraz zdradzono kilka szczegółów dotyczących mechanizmu rozgrywki.

Śladami Harry’ego Pottera

Harry Potter: Hogwarts Mystery ma umożliwić każdemu stworzenie własnej postaci i wyuczenie jej na czarodzieja lub czarodziejkę dzięki naukom odbieranym w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

Jak widać na tym dość enigmatycznym filmie, prowadzony przez graczy bohater będzie rósł w magiczną siłę dzięki uczęszczaniu na lekcje. To tam poznawane będą zaklęcia, które przydadzą się (być może) w czasie wolnym.

Nie samą nauką ma jednak żyć wirtualny czarodziej – trzeba będzie także walczyć o popularność w szkole, mierząc się z innymi studentami. Z krótkiego urywka widać, że pojedynki nie zawsze będą niewinne – może się zdarzyć, że przeciwnika trzeba będzie po prostu znokautować.

Wycieczka w świat Harry’ego Pottera

Harry Potter: Hogwarts Mystery to nie jedyna nadchodząca gra mobilna umiejscowiona w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling.

O podpisaniu umowy na stworzenie gry osadzonej w rozszerzonej rzeczywistości poinformował Niantic, znany przede wszystkim z Ingressa i Pokemon GO.

Harry Potter GO – a właściwie Harry Potter: Wizards Unite – pozwoli napotkać stworzenia (zazwyczaj te mniej przyjazne) z magicznego świata podczas spacerów po mieście. Premiera gry zapowiedziana jest na „niedaleką przyszłość”.

Na którą grę czekacie bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry