Pies, który jeździł koleją, trafił do domu. Zgubił się w Sylwestra

03.01.2020 13:22
Pies, który jeździł koleją, trafił do domu. Zgubił się w Sylwestra Fot. kadr z wideo YouTube/Piotr Liputa

Nie miał przy sobie biletu ani dokumentu tożsamości, a podróżował samodzielnie pociągiem relacji Gliwice-Częstochowa. Odyseja psa odnalezionego w wagonie w Sylwestra zakończyła się właśnie szczęśliwe – odnalazł swój dom i właścicieli.

Pies podróżujący samodzielnie w przedziale pociągu nie stanowi częstego widoku. Owczarek niemiecki został odnaleziony przez kolejarzy 31 grudnia 2019 w składzie zmierzających do Częstochowy.

Zwierzęciu tak bardzo podobały się luksusy przedziału, że mimo kilku prób nie udało się go z niego wyprowadzić. Konduktorzy chcieli wysadzić go na stacji i zwolnić miejsce dla ludzkich podróżnych, jako że owczarek zazdrośnie strzegł swego miejsca i „sprawiał problemy”.

Przeczytaj także

Owczarka udało się obłaskawić jednemu z jadących pociągiem, który zabrał go do siebie do domu i rozpoczął akcję poszukiwania właścicieli psa. Historia skończyła się szczęśliwe i Mercedes wypoczywa już w swoim domu w Rudzie Śląskiej.

Pies, który samotnie jeździł koleją, wrócił do swojego domu

Zlokalizowanie właścicieli zwierzęcia było możliwe dzięki akcji na Facebooku. W serwisie społecznościowym opublikowano zdjęcia psa, a na YouTube’a trafił nawet film prezentujący owczarka.

Informacje o szczęśliwym zakończeniu akcji znalazły się we wpisie, w którym ogłoszono poszukiwania właścicieli psa.

O zakończeniu poszukiwań poinformowały także Koleje Śląskie.

Nie podano, jak doszło do pozostawienia owczarka samego w pociągu.

Zobacz także: Koleje wprowadzą przystanki na żądanie. Co trzeba będzie zrobić, żeby zatrzymać pociąg? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.