Pij jak Tony Stark! Jak przygotować drinki z uniwersum Marvela?

Sergiusz Kurczuk
27.04.2018 16:48
Pij jak Tony Stark! Jak przygotować drinki z uniwersum Marvela? Fot. kadr z filmu Iron Man

Chcesz imprezować jak Iron Man, nawalić się jak Wolverine albo w spokoju relaksować się wykwintnym napitkiem jak Doktor Strange? Nic prostszego! 

Alkohol to ważny czynnik kulturowy w prawie wszystkich cywilizacjach, nie zależnie od czasów i szerokości geograficznej. Nawet w fikcyjnych światach ten element pełni bardzo ważną rolę. W świecie Marvela również pojawiają się różnorodne napoje wyskokowe. Każdy, kto oglądał filmy dziejące się w MCU, na pewno pamięta fragmenty, w których Tony Stark sączy drinki. Czytelnicy komiksów wiedzą natomiast, że Wolverine po wykonanej robocie lubi strzelić sobie piwko. W sieci pojawił się film instruktażowy, w którym pokazano, jak zrobić sobie ulubione drinki superbohaterów.

Przepisy na drinki ze świata Marvela

Na youtubowym kanale Cocktail Chemistry pojawiło się wideo z przepisami ulubionych napitków Doktora Strange'a, Iron Mana i Wolverine'a. W trwającym prawie 7 minut materiale możemy nie tylko zobaczyć kontekst, w którym dany alkohol pojawił się w świecie Marvela, ale przede wszystkim poradniki krok po kroku, jak przygotować drinki.

Na pierwszy ogień idzie Mai Tai  Doktora Strange'a. Okazuje się, że przygotowanie tego egzotycznego koktajlu alkoholowego to wcale nie żadna czarna magia. Nie mogło też zabraknąć drinka każdego dystyngowanego mężczyzny. Vodka Martini to napitek, który Tony Stark zamówił sobie w filmie „Iron Man”. Żeby poczuć się jak słynny Avenger nie trzeba mieć wysoko zaawansowanych technologicznie maszyn. Wystarczy wódka, martini i kilka zielnych oliwek. Jeśli uważacie, że poprzednie drinki były dla Was zbyt zniewieściałe, to możecie golnąć sobie to, co pił Wolverine w filmie „Logan. Mowa o whisky Fireball. Jak sama nazwa wskazuje to prawdziwa woda ognista przeznaczona dla szorstkich twardzieli. W tym wypadku po obaleniu butli Fireball przydałaby się szybka regeneracja Wolverine'a...

Wiecie już co przygotować na imprezę po seansie „Avengers: Infinity War obejrzanym z przyjaciółmi. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.