Pogoda
28.07.2020 11:24

Pijana 40-latka spowodowała kolizję. Uciekła z auta zapominając, że wiozła dwójkę małych dzieci

Pijana matka uciekła z samochodu po kolizji, zostawiając dwójkę dzieci. Do zdarzenia doszło w Skierniewicach, o czym donieśli policjanci z tamtejszej Komendy Miejskiej Policji. Kobietę złapano, gdy ukrywała się w lesie.

kobiea wychodząca z samochodu po wypadku
foto: Shutterstock. Zdjęcie poglądowe

Alkohol potrafi wydobyć z ludzi ciekawe, a czasami przerażające aspekty osobowości. Przekonali się o tym skierniewiccy policjanci reagujący na zgłoszenie o spowodowaniu kolizji i ucieczce z miejsca zdarzenia.

Kierująca citroenem kobieta nie utrzymała się na drodze i wjechała do rowu. Cofając nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w znajdujący się za nią samochód. Widząc to postanowiła pospiesznie oddalić się z miejsca zdarzenia.

Piwo
Piwo
Przeczytaj także Ukradł 100 puszek piwa. Policjanci złapali go błyskawicznie, ale zdążył już większość wypić

Poszkodowany kierowca powiadomił policję oraz jechał za kobietą, która zdecydowanie nie była tego dnia mistrzynią kierownicy. Gdy uderzyła autem w krawężnik, postanowiła kontynuować ucieczkę pieszo. Pobiegła do znajdującego się w pobliżu lasu, zostawiając w aucie dwójkę dzieci w wieku dwóch i trzech lat.

Spowodowała kolizję u uciekła z auta do lasu. W środku zostawiła dwójkę małych dzieci

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie mieli szczególnie dużych trudności z odnalezieniem kobiety. Gdy zatrzymali wyrodną matkę okazało się, że ma trzy promile alkoholu we krwi.

Policjanci zatrzymali więc 40-latkę i przewieźli na komendę, a dzieci zostały przekazane pod opiekę babci.

Pijanej matka usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia małoletnich na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej za to od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator podjął decyzję o objęciu kobiety dozorem policyjnym.

Zobacz także: Policja zmieniła malowanie radiowozów. Pojawią się elementy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA 

Co myślicie o ucieczce?