Pijana kobieta zamknęła „dla zabawy” psa w paczkomacie. Została zatrzymana przez policję

Michał Tomaszkiewicz
22.05.2019 15:22
pies|undefined Fot. materiały prasowe

32-latka znajdująca się pod wpływem alkoholu umieściła w paczkomacie psa. Gdy zorientowała się, że nie uda się jej otworzyć ponownie skrytki, zgłosiła się o pomoc na policję. Zwierzę zostało uratowane przez strażaków.

Mieszkanka Woli na Górnym Śląsku nie potrafiła wskazać przybyłym na miejsce policjantom, w której konkretnie skrytce zamknęła psa. Drzwiczki paczkomatu po zamknięciu nie dały się już otworzyć.

Do zdarzenia doszło po północy, nie można było więc liczyć na pomoc operatora automatu do wydawania paczek. Na miejscu mundurowi zastali kobietę wraz z mężem.

Uwolnieniem 1,5-rocznego psa z paczkomatu zajęli się wezwani przez policjantów strażacy.

W środku nocy zostaliśmy wezwani do nietypowej interwencji. Okazało się, że kobieta pod wpływem alkoholu zamknęła psa w paczkomacie. Pies na szczęście nie ucierpiał, a kobieta została zatrzymana na miejscu zdarzenia.

Przeczytaj także

Akcja była trudna, gdyż przestraszone zwierzę nie dawało znaków życia. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu otwierano więc kolejne skrytki wskazywane przez kobietę – pies znajdował się w trzeciej z nich.

Pies zamknięty w paczkomacie dla żartu. Kobiecie grożą 3 lata więzienia

Zwierzę było przestraszone, ale nic mu się nie stało – po kilku chwilach pies doszedł do siebie i wrócił do domu z mężem pijanej kobiety.

Sprawczyni im nie towarzyszyła, jako że została zatrzymana na miejscu przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miała we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Zobacz także: Badania potwierdziły, jaką muzykę najbardziej lubią psy

Funkcjonariusze przyglądają się sprawie w świetle przepisów mówiących o odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzętami. Maksymalna kara przewidziana przez polskie prawo do trzy lata pozbawiania wolności.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.