Pogoda
11.03.2016 11:47

Pijana wiozła 4,5-metrowe drzewo w komorze silnika

Praca policjanta potrafi być bardzo ciekawa, o czym zresztą przekonał się pewien funkcjonariusz. Dostał on zgłoszenie o samochodzie wiozącym… drzewo.

Pijana wiozła 4,5-metrowe drzewo w komorze silnika
foto: facebook.com, Roselle Police Department

Podróżowała nim 54-letnia kobieta i jak się potem okazało była pod wpływem alkoholu. Swoim samochodem – Lincolnem Town Car – uderzyła w 4,5-metrowe drzewo i mimo tego incydentu, postanowiła kontynuować jazdę. Przejechała około 5 kilometrów, nim została zatrzymana przez policję. Zdaniem funkcjonariuszy, zlokalizowanie jej nie stanowiło najmniejszego problemu. W końcu pojazd mocno wyróżniał się z tłumu:

Kierująca autem powiedziała mundurowym, że nie pamiętała, w którym dokładnie miejscu doszło do kolizji z drzewem. Jej zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów – kobieta nie chciała współpracować. Funkcjonariusze ponadto zauważyli wystrzelone poduszki powietrzne na kole kierowniczym w jej samochodzie – mimo wszystkich szkód powstałych w wyniku uderzenia, kontynuowała swoją podróż.

Postanowili sprawdzić czy przypadkiem właścicielka Lincolna nie jest pod wpływem niedozwolonych środków. Została ona zabrana na posterunek, gdzie poddano ją testom trzeźwości, których zresztą nie przeszła pomyślnie. Postawiono jej zarzuty – 54-latka stanie przed sądem w kwietniu 2016 roku.

W polskim kodeksie karnym w artykule 178a możemy przeczytać o konsekwencjach prawnych za prowadzenie po spożyciu alkoholu:

"

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. §

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. "

Co ciekawe, podobne kary są przewidziane za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków.

Tagi: Duperele