Pijany traktorzysta jechał pod prąd po obwodnicy. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

23.09.2021 14:33
Pijany traktorzysta jechał pod prąd po obwodnicy. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności Fot. Shutternstock

Do niecodziennej sytuacji doszło na obwodnicy Inowrocławia. Pijany traktorzysta pędził pod prąd po zmroku obwodnicą.

We wtorek 21 września 2021, dyżurny inowrocławskiej policji otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji na obwodnicy Inowrocławia.

Pijany traktorzysta jechał pod prąd po obwodnicy

Zgłaszający sytuację kierowcy alarmowali, że około godz. 21:00 obwodnicą miasta jedzie pod prąd ciągnik z przyczepą. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali pijanego kierowcę.

Pijanego traktorzystę zatrzymali policjanci po tym, jak zaalarmowali ich kierowcy. Było już po zmroku, kiedy obwodnicą miasta pod prąd jechał traktor. Kierujący miał prawie dwa promile.

 – relacjonowała niecodzienne zdarzenie asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa z KPP w Inowrocławiu.

Polecamy

54-latek kierujący pojazdem był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie natychmiast zatrzymano prawo jazdy. Policjanci stwierdzili również brak tablicy rejestracyjnej. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W kwestii popełnionego wykroczenia drogowego przez mężczyznę i braku tablicy toczy się postępowanie wyjaśniające. Mężczyzna będzie musiał też ponieść konsekwencje popełnienia przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

- twierdzi asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Źródło: Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.