Piorun trafił w drzewo przed szkołą. Widowiskowa lekcja od matki natury [WIDEO]

12.04.2021 10:58
Piorun uderzył w drzewo Fot. East News

Piorun uderzył w drzewo, które stało przed szkołą, w której odbywały się zajęcia. Zobacz przerażające wideo!

Uczniowie jednej ze szkół w amerykańskim stanie Wisconsin przeżyli chwile prawdziwej grozy.  Podczas bardzo ważnego testu, który właśnie pisali, nadciągnęła ogromna burza. W pewnej chwili rozległ się gromki huk i piorun uderzył w drzewo znajdujące się w ogrodzie drzewo.

Piorun trafił w drzewo przed szkołą

Stało się to zaledwie kilka metrów od okien pomieszczeń, w których znajdowali się uczniowie. Ogromne drzewo pod wpływem uderzenia rozpadło się na kawałki.

Polecamy

Na szczęście nie runęło na budynek szkoły i nie spowodowało żadnych szkód. Nie ucierpiał też żaden z uczniów.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery szkolnego monitoringu.

Natężenie  prądu  w  przeciętnej błyskawicy waha się od 10000  do  20000  amperów,  a powietrze, w którym płynie, osiąga  temperaturę 30.000º  C,  czyli  pięć razy  wyższą niż występująca na Słońcu! Wydawałoby się, że nie da się przeżyć uderzenia pioruna, a jednak z reguły przeżywa je 70-80% porażonych osób.

W marcu 2021 do sieci trafił równie ciekawy film, na którym uchwycono niezwykły moment uderzenia pioruna w samolot. Wideo nagrane było z perspektywy kokpitu pilotów.

Zobacz również: Latarnia Maracaibo. Tajemnicze miejsce, w które uderza 250 piorunów na godzinę

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.