Piotr Machalica nie żyje. Słynny aktor miał 65 lat

14.12.2020 07:33
Pior Machalica Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Nie żyje Piotr Machalica - wybitny polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Miał 65 lat. O śmierci aktora poinformowała Krystyna Janda.

Wielka strata dla polskiej kinematografii. 14 grudnia 2020 roku odszedł Piotr Machalica - słynny polski aktor. Zmarł w nocy, prawdopodobnie w szpitalu, do którego trafił w weekend. Miał 65 lat.

Nie żyje Piotr Machalica

O śmierci aktora jako pierwsza poinformowała Krystyna Janda. Gwiazda zamieściła na swoim Facebooku post, w którym wspomina Machalicę.

Informację o śmierci aktora potwierdził "Super Express".

Polecamy

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 ukończył PWST w Warszawie, ale na ekranie po raz pierwszy zadebiutował dwa lata wcześniej. Przez wiele lat grał w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a także z warszawskimi instytucjami Krystyny Jandy - Teatrem Polonia i Och Teatrem. Był również wykonawcą piosenki aktorskiej, nagrodzonym między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986. W jego repertuarze dominowały utwory Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Grał w takich produkcjach jak "Dekalog IX", "Krótki film o miłości", "Smacznego, telewizorku", "Trzy kolory. Biały", "Nic śmiesznego", "Złoto dezerterów", "Na dobre i na złe", "Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy "Złotopolscy". Ostatnią produkcją, w której brał udział był nadchodzący serial TVN "Tajemnica zawodowa".

Udzielał również głosu jako aktor dubbingowy w takich tytułach, jak "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa", "Kurczak Mały", czy "Samoloty 2".

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.