Piotr Metz pokazał SMS-a od dyrektora Trójki na temat piosenki Kazika. Dziennikarz opuszcza redakcję

20.05.2020 10:02
Piotr Metz pokazał SMS-a od dyrektora Trójki na temat piosenki Kazika. Dziennikarz opuszcza redakcję Fot. Adam Burakowski/REPORTER

Burza wokół piosenki Kazika usuniętej z notowania radiowej Trójki nie cichnie. Z pracy odchodzą kolejni dziennikarze, którzy ujawniają nieznane fakty.

Piotr Metz od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Polskim Radiem. Zadebiutował w Programie I dzięki Wojciechowi Mannowi. Od 2016 roku był dyrektorem muzycznym Trójki, wokół której nie cichnie afera związana z najnowszą piosenką Kazika Staszewskiego. Dziennikarka Monika Olejnik postanowiła zapytać Metza, jak sytuacja wygląda z jego perspektywy i dlaczego zrezygnował ze stanowiska.

Piotr Metz pokazał SMS-a od dyrektora Trójki 

W rozmowie z Olejnik, Metz potwierdził, że po latach opuszcza szeregi Programu III Polskiego Radia. Solidarnie z kolegami chce w ten sposób sprzeciwić się praktykom, które od niedawna zostały wprowadzone do redakcji.

Przeczytaj także

Dziennikarzowi nie podoba się sposób traktowania pracowników przez rządzących firmą. Jak powiedział Monice Olejnik:

Uznałem, że nie mogę zaakceptować sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi jak Marka Niedźwiedzkiego ostatnio. I takich SMS-ów jak ten.

Na nagraniu z rozmowy widzimy wiadomość, którą przytoczył Metz. Brzmiała ona: "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie". W rubryce autora SMS-a widzimy nazwisko dyrektora stacji, Tomasza Kowalczewskiego, a Metz oświadczył, że tajemniczą piosenką jest "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego.

Szef redakcji muzycznej Trójki przyznał, że wiadomość przelała szalę goryczy i zmusiła go do podjęcia trudnej decyzji pożegnania się ze stanowiskiem.

Kazik wycofał tę piosenkę z naszej Listy Przebojów. Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet, powiedziałbym, fundamentalny.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.