Piruet w Skodzie

06.09.2016 09:20
Piruet w Skodzie Fot. kadr z wideo

Podróżowanie drogami szybkiego ruchu i autostradami może jest nużące, ale kierowcy zdecydowanie oszczędzają na czasie – o ile nie przeoczą kluczowego zjazdu. W dodatku zyskują pod względem bezpieczeństwa i ekonomii.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na bocznych drogach. Wielokrotnie stan samej nawierzchni pozostawia sporo do życzenia. Niekiedy brakuje również linii oddzielających pasy ruchu w przeciwnych kierunkach. Jednak zdecydowanie najbardziej przeraża fakt, że tak często tuż przy samej jezdni znajdują się ogromne drzewa, w uderzeniu z którymi samochody nie mają najmniejszych szans.

Taka sceneria zdecydowanie powinna przemawiać kierowcom do wyobraźni. Poruszanie się z nadmierną prędkością w takich miejscach, to igranie z losem. Przekonał się o tym pewien kierowca podróżujący czerwoną Skodą Felicią. Tuż przed zakrętem wyprzedził pojazd z kamerą pokładową. Z nadmierną prędkością wszedł z prawy łuk.

Siłą rzeczy, samochód nie podążał za obranym przez niego torem jazdy. Z podsterowności przeszedł w nadsterowność, co było wynikiem nagłego odpuszczenia nogi z gazu. Szczęśliwie dla kierowcy, droga okazała się być dostatecznie szeroka:

Po tym zdarzeniu, osoba prowadząca Skodę Felicię kontynuowała podróż. Można odnieść wrażenie, że tym razem kierowca z większym szacunkiem obchodził się z pedałem gazu.

O czyhających na drogach niebezpieczeństwach można przekonać się bez wychodzenia z domu. W internecie nie brakuje filmików, bohaterami których są kierowcy niekiedy łamiący niemalże wszelkie obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Za przykład posłużyć może delikwent poruszający się BMW serii 3 E46 kombi. Solidarnie pozostali uczestnicy ruchu drogowego przytemperowali jego gorący temperament.

Niektóre błędy wynikają niekoniecznie z samej brawury, co z gapiostwa, jak w przypadku osoby podróżującej Peugeotem Partnerem.

Jednak najbardziej trzeba się wystrzegać niezrównoważonych psychicznie kierowców, którzy po potrąceniu zamiast udzielić pomocy, będą chcieli dobić swoją ofiarę…

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.