Pogoda
17.05.2019 11:56

Pixel Heaven już w weekend 17-19 maja 2019. Nostalgiczny raj dla miłośników starych dobrych gier

Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Gier Wideo i Retro Pixel Heaven 2019 po raz kolejny zaprasza do powrotu do uciech młodości - w Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie można pograć w ukochane gry oraz spotkać się z ich twórcami.

Pixel Heaven już w weekend 17-19 maja 2019. Nostalgiczny raj dla miłośników starych dobrych gier
foto: materiały prasowe

Odwiedzający Pixel Heaven 2019 powinni przygotować się na mały szok – hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest slogan „Zero łzawej melancholii!”. Z jednej strony Pixel Heaven będzie więc szczuł horrorami – w tym także nowymi polskimi produkcjami, można liczyć na pokaz Chernobylite oraz Layers of Fear 2 – z drugiej zaś zachęcał do przekładania czynów nad ckliwe wspominanie i po prostu zasiadania do komputerów sprzed 30 lat i grania.

Jedną z atrakcji weekendowej imprezy jest turniej River Raid – zagrać, tym razem niezobowiązująco, można będzie także w inne gry z minionej epoki.

Pixel Heaven przyciąga nie tylko graczy, lecz także twórców – w 2019 roku można będzie spotkać między innymi Davida Pleasance’a (jednego z menedżerów niezapomnianego Commodore), Huberta Chardota (twórcę scenariuszy do trylogii Alone in the Dark, a także Davida Foksa (pracującego w LucasArts nad Indiana Jones and the Last Crusade).

Zgodnie z tradycją, na Pixel Heaven zostanie wskrzeszone dawne czasopismo o grach – tym razem odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się w specjalny numer „Resetu”, a także wziąć udział w dyskusji z autorami recenzji.

Chernobylite
Chernobylite
Przeczytaj także Twórcy Chernobylite pokazali film z wizyty w Zonie wokół elektrowni

Pixel Heaven 2019 – rajska przystań dla graczy retro

W programie piątkowych atrakcji Pixel Heaven 2019 można znaleźć także między innymi dyskusję na temat wykorzystywania aplikacji na smartfona do rozszerzenia zabawy w tradycyjnych planszówkach oraz obejrzeć film dokumentalny „The Commodore Story”.

Na sobotę 18 maja 2019 zaplanowano główne atrakcje imprezy – przede wszystkim wspomniane już spotkania z weteranami branży. Organizatorzy liczą także na liczne uczestnictwo w afterparty, na którym do zabawy przygrywać będą utwory znane ze Sceny.

pixel_heaven_2019_02

Zobacz także: >> Gambler i Secret Service w internetowym archiwum <<

Na niedzielne przedpołudnie organizatorzy Pixel Heaven 2019 przygotowali dyskusję o horrorach, spotkanie z Tadeuszem Baranowskim (autorem komiksów „Podróż smokiem Diplodokiem”, „Skąd się bierze woda sodowa i „Antresolka profesorka Nerwosolka”) oraz rzewną sesje wspomnieć o starych programach telewizyjnych o grach.

Więcej informacji na temat planowanych atrakcji i dokładny rozkład wydarzeń można znaleźć na stronie Pixel Heaven.

Najlepsze gry:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry