Planszówka STWORZE podbija słowiańskie serca i portfele

Michał Tomaszkiewicz
13.07.2017 17:52
Planszówka STWORZE podbija słowiańskie serca i portfele Fot. kadr z wideo

STWORZE to polska planszówka, która w swoim gatunku ma szansę stać się odpowiednikiem Wiedźmina wśród gier komputerowych. I nie chodzi tylko o powiązania ze słowiańską mitologią.

W naszych duszach wciąż jeszcze najwyraźniej żywa jest tęsknota za starymi czasami i wierzeniami, które dawno temu ustąpiły miejsca chrześcijaństwu. Według nich przeróżne stworza zamieszkiwały drzewiej polskie puszcze i bory, dzieląc świat ze śmiertelnikami, działając z nimi – a czasami wbrew nim.

Planszówka STWORZE rozgrywana jest w czasach, gdy mityczne stworzenia zauważyły, że ludzie się od nich odwracają, zaczynają lekceważyć i zapominać. Magiczne postaci postanowiły przypomnieć śmiertelnikom o swoim istnieniu, używając do tego siły i innych form perswazji.

Szybko jednak okazało się, że apetyt na rząd dusz rośnie w trakcie pozyskiwania nowych wyznawców – Stworza zaczęły więc rywalizować między sobą o lojalność zamieszkujących krainę śmiertelników. Tak zaczęło się pokazywane w planszówce starcie, w którym może być tylko jeden zwycięzca.

W przeciwieństwie do twórców Lords of Hellas, która pozyskiwali dla swojego planszówki fundusze podczas ogólnoświatowej zbiórki, autorzy gry STWORZE przedstawili swoje dzieło tylko Polakom.

Planszówka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem – cel kampanii został przekroczony trzykrotnie w połowie jej trwania, a zamówienia sięgnęły już 150 000 zł. To efekt dopracowania tytułu – autorzy przyznają, że prace nad grą zaczęły jeszcze w 2015 roku.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z ośmiu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie. Zwycięzcą zostanie to Stworze, które pierwsze zrealizuje wszystkie misje ze swojej talii Misji. Każda misja wymaga wykonania akcji, zaś każda akcja – podjęcia działań na planszy. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wpływów danego Stworza w Krainie i w konsekwencji do zostania jej jedynym Opiekunem.

Zbiórka na rozpoczęcie produkcji gry odbywa się na portalu wspieram.to – część z opcji została już całkowicie wykupiona. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić grę otrzymają ją na początku grudnia 2017 roku.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.