Plany kapsuły do popełniania samobójstw trafią do internetu

Michał Tomaszkiewicz
27.11.2017 17:56
Plany kapsuły do popełniania samobójstw trafią do internetu Fot. materiały prasowe

Australijski polityk popierający prawo do eutanazji zaprezentował projekt wielorazowej kapsuły do samobójstwa, która może służyć jednocześnie jako trumna. Plany wydruku 3D będą dostępne w internecie.

Korzystanie z kapsuły Sarco ma być proste. Osoba, która zechce pożegnać się z okrutnym światem będzie musiała wypełnić kwestionariusz na stronie internetowej. Jego zadaniem jest ocena sprawności psychofizycznej i poczytalności.

Brak informacji, czy będzie to proces automatyczny, czy też analizą odpowiedzi będą zajmować się psychologowie.

Jeśli okaże się, że osoba chcąca popełnić samobójstwo podejmuje tę decyzję świadomie i z nieprzymuszonej woli, ma otrzymać czterocyfrowy kod. Jego wpisanie na panelu sterowania kapsuły uruchomi proces uśmiercania.

W przeciwieństwie do budek dla samobójców znanych z „Futuramy”, dostępna jest tylko jednak opcja – na nasze rozeznanie zaliczającą się do tych strasznych i bolesnych. Uaktywniona kapsuła napełnia się bowiem azotem, doprowadzając do uduszenia znajdującej się w nich osoby. W oficjalnym komunikacie podano, że śmierć jest „spokojna”.

Zgon ma następować w kilka minut po wprowadzeniu kodu i naciśnięciu przycisku.

Po zakończeniu procesu część w której znajduje się martwa osoba można zdjąć – pełni ona wtedy rolę trumny. Na urządzenie zakłada się nowy moduł z miejscem dla człowieka i kapsuła Sarco jest gotowa do następnego ostatniego użycia.

Plany umożliwiające wydruk kapsuły mają być udostępnione chętnym w internecie. Samobójstwo rodem z XXI wieku nie będzie tanie – koszta wydruku szacuje się na 1500 dolarów.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.