Pogoda
29.01.2019 13:13

Płaskoziemcy organizują rejs do krawędzi Ziemi żeby udowodnić, że planeta nie jest kulista

To się nazywa determinacja – zwolennicy hipotezy płaskiej Ziemi organizują w 2020 roku specjalny rejs, który raz na zawsze ma udowodnić, że kulistość naszej planety jest kłamstwem.

Płaskoziemcy organizują rejs do krawędzi Ziemi żeby udowodnić, że planeta nie jest kulista
foto: zrzut ekranu

Zbyt dużo szczegółów dotyczących wiekopomnej wyprawy nie podano – sądząc jednak po sposobie, w jaki zilustrowano deklarację, płaskoziemcy zamierzają wyprawić się po dowody potwierdzające ich racje w stylu i luksusie.

Zapowiedziany na 2020 rok rejs ma zostać odbyty na pokładzie robiącego wrażenie wycieczkowca, mogącego zapewne pomieścić całe tysiące pasażerów. Zapewne właśnie tyle osób będzie gotowe zapłacić za udział w wyprawie, żeby ich nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami w panteonie największych odkrywców – a tak stałoby się, gdyby faktycznie udało im się udowodnić, że Ziemia jest płaska.

Szanse na to są zerowe – nie trzeba więc będzie się zastanawiać się nad poważnym pytaniem zadanym przez jednego z internautów:

Rejs płaskoziemców do krawędzi Ziemi zapowiedziany na 2020 rok

Zwolennicy hipotezy płaskiej ziemi nie ustają w (z góry skazanych na porażkę) próbach udowodnienia, że mają rację. Wymyślają w tym celu całkiem ciekawe akcje.

W polskim internecie głośno było na przykład o zbiórce na profesjonalnego drona, które miałyby osiągnąć wystarczająco wysoki pułap, żeby zrobić zdjęcie dokumentujące płaskość naszej planety. Autorzy deklarowali, że wyposażą maszynę w aparaty z obiektywami, które nie przekłamują perspektywy efektem „rybiego oka”, jak robią to praktycznie wszyscy uczestnicy wielkiego spisku o kulistości Ziemi na świecie.

Inicjatywa, która powstała z kolei w USA, zakładała wystrzelenie ochotnika w skonstruowanej przez niego rakiecie parowej na wysokość umożliwiającą przekonanie się, że płaskoziemcy mają rację.

Rejs do krawędzi Ziemi (płaskoziemcy uspokajają przy tym potencjalnych wycieczkowiczów tłumacząc, że dzięki barierze na krańcach nie ma ryzyka spadnięcie w kosmos) nie jest więc najbardziej ekstremalnym pomysłem, na jaki wpadli zwolennicy hipotezy płaskiej Ziemi – wygląda jednak na to, że może to być dla kogoś całkiem dobry interes.

Ziemia jest:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele