Pogoda
23.06.2019 10:33

Platforma Steam wprowadziła tag LGBTQ+ dla gier z wątkami homoseksualnymi

Usługa od Valve poszła tropem innych ogromnych platform (m.in. Netflixa) i wprowadziła tag, który pozwoli użytkownikom wyszukać gry zawierające wątki związane z mniejszościami seksualnymi.

Steam
foto: steam.com

Czerwiec 2019 roku jest uznawany międzynarodowo za Pride Month, czyli miesiąc celebrujący współczesny rozwój praw osób należących do społeczności LGBTQ+. Wiele znanych marek i firm pokazywało swoje wsparcie za pomocą przygotowania logotypów w kolorystyce tęczy, czy jak np. twórcy "Sims 4", wprowadzając do swojej gier różne przedmioty z symboliką mniejszości seksualnych. Krok w kierunku większej inkluzywności wykonał również niedawno Steam.

Steam wprowadził tag LGBTQ+

Jak informuje serwis Kotaku, platforma od Valve niedawno wprowadziła bowiem tag "LGBTQ+", który ma pozwolić graczom na proste wyszukanie produkcji z tymi wątkami. Steam rzekomo postanowił wprowadzić funkcję po rozmowach z twórcami ze studia Yitz. Rzekomo jedna z ich nadchodzących produkcji skupia się na eksplorowaniu życia biseksualnego autora, co sprawiło, że platforma zainteresowała się sprawą, aż w końcu postanowiła wprowadzić nowe oznaczenie dla produkcji oferowanych w ramach jej sklepu.

lgbt

Jeśli chodzi zaś o samą funkcję związaną z tagami, to pozwalają one w łatwy sposób znaleźć gry podobne tematyką. Dlatego jeśli wpiszemy np. "gra przygodowa" przy serii "Assassin's Creed" od razu wyszuka serię "Tomb Raider". Swoją drogą ciekawe, czy wspomniany "Assassin's Creed" również trafi do kategorii LGBTQ+ - w końcu twórcy bardzo chwalili się, że Aleksios i Kasandra w "Odyssey" mogą romansować odpowiednio z mężczyznami i kobietami. 

Assassin's Creed Origins cenzuruje nagość w Trybie Wycieczki
Assassin's Creed Origins cenzuruje nagość w Trybie Wycieczki
Przeczytaj także Assassin's Creed Origins cenzuruje piersi i penisy rzeźb w Trybie Wycieczki

Tag został wprowadzony w piątek 22 czerwca 2019 roku i znajdziecie go pod tym linkiem. Niestety na razie znajduje się pod nim tylko 6 gier, ale możemy się spodziewać, że będzie na bieżąco aktualizowany.

Tagi: Gry