Pogoda
09.07.2018 12:29

Platige Image stworzy nową oprawę „Wiadomości”

TVP zleciło słynnemu polskiemu studiu, odpowiedzialnego między innymi za efekty specjalne w największych zachodnich hitach, opracowanie nowego wyglądu wiadomości. Telewizja publiczna zapłaci za nowy wizerunek 5,6 mln zł.

Vizrt w studio telewizyjnym
foto: kadr z wideo

Platige Image nie trzeba raczej nikomu przedstawiać – twarzą spółki jest Tomasz Bagiński, autor sekwencji filmowych w Wiedźminie 3, reżyser „Legend polskich” filmowanych przez Allegro, a także współautor serialu „Wiedźmin” szykowanego przez Netfliksa.

Umowa zawarta pomiędzy telewizją narodową i studiem zakłada przygotowanie i wdrożenie nowej oprawy graficznej „Wiadomości” – obecna powstała w 2015 roku i wzbudziła kontrowersje. Specjaliści wskazywali na zastanawiającą zbieżność z używaną w latach 2007-2008 czołówką wiadomości angielskiej stacji iTV:

Telewizji Polskiej oberwało się także od środowisk prawicowych, które źle przyjęły obecność na ekranie Pałacu Kultury i Nauki, „relikt minionego ustroju”. Animacja wprowadzająca została więc skrócona, a potem PKiN został zastąpiony Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Platige Image stworzy nowy wygląda wiadomości

Nowa czołówka, nowy wygląd studia oraz nowe sposoby wizualizacji wiadomości – tym na zlecenie TVP zajmie się Platige Image.

Interaktywna, tworzona w czasie rzeczywistym oprawa ma korzystać z technologii Vizrt, pozwalająca na używanie technologii Augmented Reality oraz Virtual Reality.

Tak możliwości systemu Vizrt wyglądają na żywo – część rozwiązań można zobaczyć w akcji w studio mundialowym TVP:

Kontrakt ma być realizowany przez 21 miesięcy, z czego większa część przypadać będzie na serwisowanie i obsługę nowego wyglądu „Wiadomości”. Stworzona przez Platige Image oprawa ma zadebiutować w akcji na jesieni 2018 roku – dokładnej daty nie podano, można jednak spodziewać się, że telewizja publiczna będzie chciała mocnym akcentem uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Będziecie oglądać Wiadomości wyprodukowane przez Platige Image?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TV