Play postawił maszt komórkowy w Roztoczańskim Parku Narodowym. Zamaskował go jako drzewo

23.12.2019 15:09
Play postawił maszt komórkowy w Roztoczańskim Parku Narodowym. Zamaskował go jako drzewo Fot. materiały prasowe AB TRANS

Ma 52 metry wysokości, strukturę przypominającą korę sosny i sztuczne gałęzie maskujące infrastrukturę nadawczo-odbiorczą. Na szczycie Góry Marchwianego stanął jedyny taki w Polsce masz komórkowy.

Dzięki telefonii komórkowej każdego znajomego i członka rodziny mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Tak samo jak całą wiedzę zgromadzoną przez tysiące lat przez ludzkość.

Ze smartfonów korzystają dziś praktycznie wszyscy. Nie wszystkim jednak podobają się maszty komórkowe, dzięki którym możliwa jest transmisja głosu oraz danych. BTS-y budzą wiele nieufności i kontrowersji – zdarza się nawet, że oskarżane są wprost o powodowanie śmieci okolicznych mieszkańców.

Przeczytaj także

Postępu nie da się jednak powstrzymać. Dzięki nowelizacji prawa mającej na celu zwiększenie zasięgu usług telekomunikacyjnych w parkach narodowych, rezerwatach przyrody i uzdrowiskach, masz komórkowy postawiono w centrum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pozwoli to okolicznym mieszkańcom cieszyć się lepszą jakością usług.

Maszt komórkowy w Roztoczańskim Parku Narodowym. Udaje drzewo

Przeciwnicy budowy masztów komórkowych nie zdają sobie najczęściej sprawy, że dla człowieka silniejszym źródłem promieniowania magnetycznego jest smartfon, a nie BTS. Im dalej do nadajnika, tym silniejszy sygnał musi emitować telefon.

Postawiony na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego nie tylko pomoże lokalnym mieszkańcom, lecz także zlikwiduje białe plamy zasięgu telefonii komórkowej, co może przełożyć się na uratowanie ludzkiego życia w razie wypadku.

Zamaskowanie nadajnika to kwestie czysto estetyczne. Dzięki temu krajobraz Parku nie jest niszczony widokiem niezbyt urodziwego, metalowego masztu.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G próbowali zniszczyć maszt operatora. Złapano ich ze szlifierką w rękach 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.