Pogoda
26.04.2018 15:42

Play ubezpiecza graczy w grach

Nic nie boli w życiu gracza tak, jak utrata wypasionego wyposażenia zdobytego w grze. Play Ubezpieczenia ma na to sposób – jeśli coś złego stanie się z zawartością wirtualnego inwentarza, wypłaci za to prawdziwe pieniądze.

gracze grający w gry
foto: Sergey Galyonkin, CC BY-SA 2.0

Gaming staje się coraz popularniejszym słowem wśród producentów i usługodawców, którzy z graniem nie są raczej kojarzeni. Na Poznań Game Arena rozchwytywano gamingowe chipsy, na Intel Extreme Masters swoje stoisko miał Wedel opowiadający o gamingowej czekoladzie oraz L’Oreal, oferujący graczom gamingowe dezodoranty.

Play z graniem ma już całkiem sporo wspólnego – w ofercie operatora znajdują się wydajne komputery dla graczy, marka jest także sponsorem ligi e-sportowej i mocno angażuje się w obecność na największych gamingowych imprezach.

Nowa oferta dla graczy została przygotowana przez Play Ubezpieczenia – finansowe ramię operatora. Na początek przygotowano dwie propozycje, chroniące dobra istniejące oraz znajdujące się tylko w pamięci komputera.

Play Ubezpieczenia dla graczy

Play Bezpieczny Gracz pozwala ubezpieczyć przedmioty i środki zakupione w grze. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów strat poniesionych wskutek kradzieży przedmiotów przez hakerów lub z powodu działania złośliwego oprogramowania.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wersjach, różniących się wysokością składki. Jeśli gracz zdecyduje się odprowadzać 1,99 zł miesięcznie, będzie chroniony do kwoty 300 zł. Wersja Premium, kosztująca 6,99 zł miesięcznie, zabezpiecza do kwoty 800 zł.

Druga propozycją jest produkt Bezpieczny Sprzęt dla Gracza, w którym ubezpiecza się komputer i akcesoria, na którym się gra. Może to być konsola, laptop gamingowy, tablet, pad, słuchawki i kontrolery do gier.

"

Ubezpieczeniem objęty będzie sprzęt, na który np. przypadkowo wylejemy wodę, czy taki, który ulegnie zniszczeniu w wyniku przegrzania po kilkugodzinnej pasjonujące rozgrywce. "

Ubezpieczenie Bezpieczny Sprzęt dla Gracza także jest dostępna w dwóch wersjach: za 4,99 zł miesięcznie można liczyć na pokrycie strat do 3 000 zł, składka za sumę ubezpieczenia do 10 000 zł wynosi 19,90 zł miesięcznie.

Macie co ubezpieczać w grach?

Szeroki wybór słuchawek sportowych renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry