PlayStation 5 - twórcy konsoli zostali pozwani ze względu na "oszukującego pada"

16.02.2021 14:21
PlayStation 5 - twórcy konsoli zostali pozwani ze względu na "oszukującego pada" Fot. Mohsen Vaziri/Shutterstock.com

Firma Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP złożyła pozew przeciwko twórcom pada PlayStation 5 DualSense. Twierdzą bowiem, że kontroler doznaje "driftu", czyli porusza drążkami nawet bez dotyku ze strony użytkownika.

PlayStation 5 "oszukuje graczy"? Firma została pozwana

Według raportów z GamesIndustry.biz, pozew wpłynął do sądu w Nowym Jorku w piątek 12 lutego 2021 roku. Został złożony przez Lmarca Turnera oraz "inne osoby w podobnym położeniu", które reprezentowane są przez kancelarię Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith.

Polecamy

Do wspomnianego portalu przesłano kopię pozwu, w której można przeczytać, że pad DualSense jest pełen defektów - najgorszym z nich jest tzw. "drift", kiedy to kontroler może wyczuć dotyk analogowych drążków, nawet jeśli użytkownik z nich nie korzysta.

Wygląda na to, że ten problem nie jest ograniczony tylko do PlayStation. Nintendo również było pozwane z tego tytułu, gdy podobny problem podobno znaleziono w Joy-Conach z Nintendo Switcha. 

Polecamy

GamesIndustry.biz podzieliło się fragmentami pozwu w swoim artykule. Jak czytamy w uzasadnieniu:

W wyniku niesprawiedliwych, kłamliwych i/lub nielegalnych praktyk biznesowych Sony właściciele padów DualSense, w tym pozywający, zostali dotknięci jasną krzywdą ze strony Sony. Pozywający chce pokazać, że Sony nagminnie łamie prawa konsumenta, swoje własne prawa gwarancyjne, a w wyniku biznesowego przekrętu nielegalnie się bogaci. Pozywający chce otrzymać monetarne odszkodowanie z tytułu odniesionych obrażeń i publiczne orzeczenie winy.

Na razie nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja związana z kontrolerami od PlayStation. Podobny pozew został złożony niedawno przeciwko Microsoftowi i ich padom do Xboksów Series X/S. Ten doczekał się arbitrażu i sprawa utknęła w martwym punkcie. PS5 zadebiutowało w sprzedaży w listopadzie 2020 roku, ale konsolę nadal jest trudno dostać w sklepach.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.