PlayStation 5 - twórcy konsoli zostali pozwani ze względu na "oszukującego pada"

16.02.2021 14:21
PlayStation 5 - twórcy konsoli zostali pozwani ze względu na "oszukującego pada" Fot. Mohsen Vaziri/Shutterstock.com

Firma Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP złożyła pozew przeciwko twórcom pada PlayStation 5 DualSense. Twierdzą bowiem, że kontroler doznaje "driftu", czyli porusza drążkami nawet bez dotyku ze strony użytkownika.

PlayStation 5 "oszukuje graczy"? Firma została pozwana

Według raportów z GamesIndustry.biz, pozew wpłynął do sądu w Nowym Jorku w piątek 12 lutego 2021 roku. Został złożony przez Lmarca Turnera oraz "inne osoby w podobnym położeniu", które reprezentowane są przez kancelarię Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith.

Polecamy

Do wspomnianego portalu przesłano kopię pozwu, w której można przeczytać, że pad DualSense jest pełen defektów - najgorszym z nich jest tzw. "drift", kiedy to kontroler może wyczuć dotyk analogowych drążków, nawet jeśli użytkownik z nich nie korzysta.

Wygląda na to, że ten problem nie jest ograniczony tylko do PlayStation. Nintendo również było pozwane z tego tytułu, gdy podobny problem podobno znaleziono w Joy-Conach z Nintendo Switcha. 

Polecamy

GamesIndustry.biz podzieliło się fragmentami pozwu w swoim artykule. Jak czytamy w uzasadnieniu:

W wyniku niesprawiedliwych, kłamliwych i/lub nielegalnych praktyk biznesowych Sony właściciele padów DualSense, w tym pozywający, zostali dotknięci jasną krzywdą ze strony Sony. Pozywający chce pokazać, że Sony nagminnie łamie prawa konsumenta, swoje własne prawa gwarancyjne, a w wyniku biznesowego przekrętu nielegalnie się bogaci. Pozywający chce otrzymać monetarne odszkodowanie z tytułu odniesionych obrażeń i publiczne orzeczenie winy.

Na razie nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja związana z kontrolerami od PlayStation. Podobny pozew został złożony niedawno przeciwko Microsoftowi i ich padom do Xboksów Series X/S. Ten doczekał się arbitrażu i sprawa utknęła w martwym punkcie. PS5 zadebiutowało w sprzedaży w listopadzie 2020 roku, ale konsolę nadal jest trudno dostać w sklepach.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.