PlayStation zapowiada dołączenie do grania międzyplatformowego

Kamil Kacperski
27.09.2018 12:48
PlayStation zapowiada dołączenie do grania międzyplatformowego Fot. materiały prasowe

Pierwszą grą, na której cross-play będzie testowany, będzie „Fortnite”. Testy ruszyły 26 września 2018 roku. Które gry będą miały dostępną multiplatformowość?

Sony miało bardzo twardą politykę dotyczącą grania z innymi platformami. Jednak ostatnio popularność „Fortnite'a”, w którego razem mogą grać użytkownicy Androida, iOS-a, Windowsa i Xboksa One. Twórcy PlayStation 4 nareszcie się ugięli pod presją ze strony fanów i zapowiedzieli, że oficjalnie rozpoczynają testy cross-playa na swojej konsoli. Królikiem doświadczalnym ma być właśnie wspomniana strzelanka.

Sony ogłosiło swoją decyzję za pośrednictwem oficjalnego bloga PS4, gdzie zamieszczono krótką informację prasową dotyczącą zmian, które zbliżają się do ich konsoli:

Pierwszym krokiem będzie otwarta beta „Fortnite'a”, która wystartuje jeszcze dzisiaj (26 września). Pozwoli ona na międzyplatformowe granie, zdobywanie poziomów i kupowanie przedmiotów, które dostępne będą na PS4, Androidzie, iOS-ie, Switchu, Xboksie One, Widowsie i systemach Maca. Dla nas ta beta to sposób na przeprowadzenie testów i upewnienie się, że cross-play jest najlepszy na PlayStation.

Nareszcie użytkownicy Xboxa zagrają przeciwko użytkownikom PlayStation

Następnie dodali, że jest to zdecydowany krok naprzód i coś nowego dla całej marki PlayStation:

Przez 24 lata walczyliśmy o najlepsze gamingowe doznania dla naszych fanów, które były przygotowane z perspektywy PlayStation. Teraz jednak środowisko ewoluowało i cross-play jest teraz bardzo ważny dla wielu graczy. Zauważyliśmy to, dlatego też przeprowadziliśmy poważną analizę mechanik biznesowych, które są potrzebne do tego, by doświadczenie z PlayStation było wciąż tak samo dobre, a jednocześnie pozwoli nam otworzyć się na nowe propozycje rynku.

W związku z tym, że jest to całkowita nowość nie tylko dla samych twórców, ale także i systemu PlayStation, powinniśmy się spodziewać sporej ilości wzlotów i upadków, zwłaszcza na początku testów cross-playa. Nie mniej, Sony jest pewne, że z pomocą użytkowników uda im się szybko doprowadzić system do pracy na pełnych obrotach.

Testy cross-playa na PS4 ruszyły 26 września 2018 roku. Na razie nie wiemy ile potrwa beta tej funkcji w „Fortnite”. Niewiadomą pozostaje również to, czy Sony będzie chciało przetestować cross-play w innych grach, a nie tylko w produkcji Epic Games. Cieszycie się, że PlayStation nareszcie będzie mogło „współpracować” z innymi graczami?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.