Plus trollowany na Twitterze. Za niezweryfikowane konto

10.02.2020 10:34
Plus trollowany na Twitterze. Za niezweryfikowane konto Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Plus przeżywa kryzys tożsamości w internecie, jako że na Twitterze pojawia się zatrzęsienie kont podszywających się pod operatora. Impulsem dla trolli było proste pytanie: skąd można wiedzieć, że profil Plusa jest prawdziwy, skoro jest niezweryfikowany? Odpowiedź brzmiała: bo konto zostało założone w 2014 roku.

Jeden z klientów Plusa otrzymał telefon z nieznanego mu numeru. Dzwoniący podał się za pracownika operatora i poprosił o hasło, żeby zweryfikować użytkownika. To spowodowało pojawienie się podejrzeń u odbiorcy, jako że tego typu danych nie powinno się podawać przez sieć ani podczas rozmowy.

Klient Plusa postanowił więc najpierw dowiedzieć się, w jakiej sprawie i do kogo dzwoni osoba podające się za konsultanta. W odpowiedzi usłyszał, że nie może usłyszeć takich informacji ze względu na RODO.

Przeczytaj także

Taka odpowiedzi wydała się rozmawiającemu jeszcze bardziej podejrzana, postanowił więc zapytać się o wiarygodność numeru bezpośrednio w Plusie. Na profilu na Twitterze usłyszał, że wszystko jest w porządku i że tak właśnie wygląd procedura kontaktu z klientem, który musi zostać uwierzytelniony za pomocą Plus Kodu.

Szybko jednak pojawiło się inne pytanie: czy profilowi, który sam nie jest zweryfikowany, można ufać w kwestii nieznanych telefonów? Oficjalna odpowiedź stała się pożywką dla trolli internetowych.

Plus trollowany na Twitterze. Wysyp fałszywych profili podających się za prawdziwe.

Plus w odpowiedzi na wątpliwości co do prawdziwości oficjalnego profilu odpowiedział, że dowodem jest… data powstania konta.

Takie wytłumaczenie jest nie do zaakceptowania w sieci, co szybko pokazało konto podszywające się pod Plusa, a także założone w 2014 roku. I to kilka miesięcy wcześniej.

Chętnych do trollowania Plusa na Twitterze nie brakuje:

Podobieństwo nazwy użytkownika Plus_Polska osiągane jest dzięki starej sztuczce: zamiany małej litery „L” na dużą „i”. Plus zgłasza konta trolli do skasowania, być może postara się także o zdobycie ikonki potwierdzającej udane zweryfikowanie własnego profilu.

Zobacz także: Czy 5G jest szkodliwe? Elon Musk rozwiał wątpliwości 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.