Pogoda
10.01.2017 16:40

Pluszak do przytulania przez internet

Internet pozwala nam się porozumiewać, możemy się dzięki niemu usłyszeć i zobaczyć. Teraz światowa sieć może także przenosić przytulenia - wszystko to dzięki pluszakom Parihug.

Pluszak do przytulania przez internet
foto: materiały prasowe

Nie takie rzeczy widział świat - dotychczasowe wynalazki koncentrowały się jednak na bardziej dorosłych sposobach okazywania sobie uczuć. Do mniej nieobyczajnych gadżetów można zaliczyć Kissengera - specjalną nasadkę na smartfona umożliwiającą całowanie się przez internet. Japoński wynalazek.

Także poszukujący wrażeń zarezerwowanych zazwyczaj tylko dla osób dorosłych mogą poczuć się usatysfakcjonowani dzięki prężnie rozwijającej się branży porno - w sieci pojawiły się już witryny, które posiadaczom odpowiedniego sprzętu mogą odegrać (nawet na żywo) sesję seksu oralnego, przenosząc pracę ust z jednego końca na ruchy gadżetu na drugim.

Parihug patrzy na kwestie bliskości zdecydowanie bardziej romantycznie - pluszak, którego można przytulić i dać to odczuć osobie będącej prawdziwym adresatem uścisków powstał w głowie młodej kobiety, która przez ponad rok żyła w związku na odległość.

Mimo możliwości słyszenia i widzenia swojego ukochanego, brakowało jej możliwości poczucia prawdziwej, fizycznej bliskości - czasem jedno przytulenie warte jest tysiąca słów.

Wbudowane w maskotkę - zaprojektowaną specjalnie z myślą o jak największej „przytulalności” - czujniki rejestrują długość i moc uścisków i transmitują te dane do sparowanego Parihuga, który intensywnością wibracji daje znać adresatowi, jak mocno został właśnie obściskany.

Pluszak może być także obsługiwany z poziomu aplikacji - można w niej wybrać siłę wysyłanych przytulanek oraz wybrać docelowego Parihuga, jako że można obściskiwać kilka różnych osób po kolei.

Co więcej, maskotkę można podłączyć do opaski Fitbit i przekazywać dzięki temu rejestrowany na żywo rytm bicia serca. Aplikacja pozwala także na wysłanie pulsu zastępczego - wystarczy wskazać wiek i płeć, a program dobierze najbardziej prawdopodobne bicie serca i prześle je do odtworzenia na połączonym pluszaku.

Podobny pomysł mieli autorzy obrączek HB Rings - ta inteligentna biżuteria pozwala podejrzeć tętno serca ukochanej osoby na każde żądanie.

Nie ma jednak co liczyć na darmowe przytulanie - po takie trzeba się pofatygować na miasto. Pluszaki Parihug wycenione zostały na 75 dolarów za sztukę - kampania zbierająca środki na uruchomienie produkcji ma wystartować w pierwszym kwartale 2017 roku.

Przytulalibyście się przez internet?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety