Pluszak do przytulania przez internet

Michał Tomaszkiewicz
10.01.2017 16:40
Pluszak do przytulania przez internet Fot. materiały prasowe

Internet pozwala nam się porozumiewać, możemy się dzięki niemu usłyszeć i zobaczyć. Teraz światowa sieć może także przenosić przytulenia - wszystko to dzięki pluszakom Parihug.

Nie takie rzeczy widział świat - dotychczasowe wynalazki koncentrowały się jednak na bardziej dorosłych sposobach okazywania sobie uczuć. Do mniej nieobyczajnych gadżetów można zaliczyć Kissengera - specjalną nasadkę na smartfona umożliwiającą całowanie się przez internet. Japoński wynalazek.

Także poszukujący wrażeń zarezerwowanych zazwyczaj tylko dla osób dorosłych mogą poczuć się usatysfakcjonowani dzięki prężnie rozwijającej się branży porno - w sieci pojawiły się już witryny, które posiadaczom odpowiedniego sprzętu mogą odegrać (nawet na żywo) sesję seksu oralnego, przenosząc pracę ust z jednego końca na ruchy gadżetu na drugim.

Parihug patrzy na kwestie bliskości zdecydowanie bardziej romantycznie - pluszak, którego można przytulić i dać to odczuć osobie będącej prawdziwym adresatem uścisków powstał w głowie młodej kobiety, która przez ponad rok żyła w związku na odległość.

Mimo możliwości słyszenia i widzenia swojego ukochanego, brakowało jej możliwości poczucia prawdziwej, fizycznej bliskości - czasem jedno przytulenie warte jest tysiąca słów.

Wbudowane w maskotkę - zaprojektowaną specjalnie z myślą o jak największej „przytulalności” - czujniki rejestrują długość i moc uścisków i transmitują te dane do sparowanego Parihuga, który intensywnością wibracji daje znać adresatowi, jak mocno został właśnie obściskany.

Pluszak może być także obsługiwany z poziomu aplikacji - można w niej wybrać siłę wysyłanych przytulanek oraz wybrać docelowego Parihuga, jako że można obściskiwać kilka różnych osób po kolei.

Co więcej, maskotkę można podłączyć do opaski Fitbit i przekazywać dzięki temu rejestrowany na żywo rytm bicia serca. Aplikacja pozwala także na wysłanie pulsu zastępczego - wystarczy wskazać wiek i płeć, a program dobierze najbardziej prawdopodobne bicie serca i prześle je do odtworzenia na połączonym pluszaku.

Podobny pomysł mieli autorzy obrączek HB Rings - ta inteligentna biżuteria pozwala podejrzeć tętno serca ukochanej osoby na każde żądanie.

Nie ma jednak co liczyć na darmowe przytulanie - po takie trzeba się pofatygować na miasto. Pluszaki Parihug wycenione zostały na 75 dolarów za sztukę - kampania zbierająca środki na uruchomienie produkcji ma wystartować w pierwszym kwartale 2017 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.