Po 26 latach pisania skarg otrzymał odpowiedź od miasta. Krawężnik obok jego domu zostanie naprawiony już w 2037 roku

06.11.2019 11:22
Po 26 latach pisania skarg otrzymał odpowiedź od miasta. Krawężnik obok jego domu zostanie naprawiony już w 2037 roku Fot. źródło: Shutterstock

Mieszkaniec Tyrone Bay w St. Vital po 26 latach pisania wiadomości do urzędu miasta osiągnął swoje. Urzędnicy w końcu zdecydowali się naprawić krawężnik znajdujący się obok jego domu.

26 stycznia 1993 to data, która na zawsze pozostanie w pamięci Calvina Hawleya. Amerykanin wracał ze szpitala, gdy zobaczył pod swoim domem rozwalony kawałek krawężnika, którego cząstki były rozrzucone po jego podjeździe. Po wejściu do domu wykonał telefon do urzędu miejskiego, mając nadzieję, że załatwi sprawę zniszczonego krawężnika w miarę szybko. Nie załatwił.

Będzie czekał 44 lata na naprawę krawężnika

Przez ostatnie 26 lat mężczyzna nie planował się poddać. Jego pierwsze zgłoszenia podobno zniknęły po tym, jak system, z którego korzystał urząd miasta, został zmieniony. Hawley jednak nadal dzwonił, pisał listy i chodził do Urzędu Miejskiego.

Przeczytaj także

Jak wyjaśnił w rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami moment, w którym miarka się przebrała, nastąpił 1 lipca 2017 roku. Gdy Hawley się obudził, zobaczył przed swoim domem ekipy drogowe, które jechały na drugą stronę miasta, aby... naprawiać zepsute krawężniki.

Rozzłoszczony mężczyzna postanowił się skontaktować z 311. 311 to telefon stworzony przez rząd amerykański działający niezależnie od lokalnych władz miejskich. Po złożeniu sprawy mężczyzna otrzymał w końcu numer zgłoszenia, który mógł sprawdzić online, aby przekonać się, kiedy jego krawężnik zostanie naprawiony. I w końcu się udało. Data naprawy: 26 czerwca 2037 oku.

Oznacza to, że aby naprawić jeden popsuty krawężnik, służby miejskie będą potrzebowały 44 lata.

aaa

Na przyszłość więc pamiętajcie. Jeśli chcecie, aby miasto coś naprawiło w waszej okolicy, nie poddawajcie się. Może wasze wnuki będą w stanie cieszyć się z działającego krawężnika.

Hawley jest jednak przekonany, że gdy tylko po dekadach czekania miasto w końcu naprawi jego krawężnik, to jakimś cudem ktoś go zniszczy kilka miesięcy później.

Zobacz także: Badania potwierdzają, że 9 na 10 użytkowników internetu jest monitorowanych

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.