Pociąg metra wypadł z torów. Maszynistę przed tragedią uratował wieloryb

03.11.2020 10:46
Rzeźba w kształcie wielorybiej płetwy uratowała pociąg metra przez tragicznym wypadkiem|undefined Fot. JEFFREY GROENEWEG/AFP/East News

Do nietypowego wypadku doszło w Holandii. Pociąg nie zatrzymał się przed końcem torów i staranował bariery ochronne. Maszynistę przed śmiercią uratowało ...dzieło sztuki.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 2 listopada 2020 o godz. 0:30 na końcowej stacji metra De Akkers w miejscowości Spijkenisse w okolicach Rotterdamu doszło do niecodziennego wypadku. Pociąg metra o mało nie wpadł do wody. Przed katastrofą uchroniła go rzeźba w kształcie ogona wieloryba.

Pociąg metra zawisł na płetwie wieloryba

Holenderski pociąg wypadł z torów i przebił barierę ochronną. Motorniczego tragicznego kursu uratowało gigantyczne dzieło sztuki umiejscowione tuż obok miejsca wypadku.

Przeczytaj także

Pociąg metra w Spijkenisse, niedaleko Rotterdamu w Holandii, przebił się przez barierę na końcu torów i zatrzymał się na rzeźbie w kształcie ogona wieloryba, 10 metrów nad wodą

- poinformowała agencja Associated Press.

Jak doszło do wypadku?

Pociąg z niewyjaśnionych dotąd powodów nie zatrzymał się przed końcem torów i staranował strefę buforową. Po przebiciu barierek zawisł na gigantycznej rzeźbie przedstawiającej ogon wieloryba. Na szczęście w maszynie nie było nikogo poza maszynistą. Gdyby nie wieloryb, maszyna spadłaby z wysokości 10 metrów do wody.

Rzeźba przedstawiająca dwa ogony wielorybów wystające z wody jest dziełem architekta i artysty Maartena Struijsa. Została umieszczona na końcu torów w 2002 roku. Artysta powiedział holenderskim mediom, że był zaskoczony, iż konstrukcja wytrzymała aż takie obciążenie. Płetwa wieloryba jest wykonana bowiem ze wzmocnionego poliestru.

 

Tymczasem w województwie śląskim doszło również do niecodziennego wypadku. Pijany kierowca audi uderzył w innego pijanego kierowcę... audi.

Zobacz również: Najpierw lot nad rondem w Rąbieniu, teraz akcja w Rybniku. Kolejny kierowca popisał się na skrzyżowaniu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.