Poczta Polska ostrzega. Paczki nadane po tym terminie nie dojdą na Święta

Michał Tomaszkiewicz
20.11.2019 10:39
Poczta Polska ostrzega. Paczki nadane po tym terminie nie dojdą na Święta Fot. materiały prasowe Poczty Polskiej

Prezenty świąteczne coraz częściej kupujemy przez internet. Im bliżej Świąt, tym więcej paczek wysyłanych jest każdego dnia. Poczta Polska opublikowała właśnie terminy, do których można liczyć na otrzymanie przesyłki jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Co roku sytuacja jest coraz gorsza, gdyż więcej osób decyduje się na zamówienie prezentu przez sieć. Święta to dla listonoszy okres szczególnie wytężonej pracy, a Poczta Polska szuka nawet tymczasowych pracowników do poradzenia sobie z ogromem przesyłek.

Mimo starań, operator pocztowy dysponuje ograniczonymi możliwościami dostaw, mogąc dostarczyć każdego dnia ściśle określoną liczbę paczek. Jeśli zostanie ich nadanych więcej – a można być pewnym, że tak się stanie – trafią one do kolejki, która z każdą godziną będzie się zwiększać. Szybko może więc dojść do sytuacji, gdy część paczek uda się dostarczyć dopiero po Świętach.

Przeczytaj także

Poczta Polska oszacowała, jakiej liczby nadań paczek z prezentami spodziewa się w 2019 roku i opublikowała datę, po której przesyłki mogą utknąć w kolejce do dostarczenia. Termin jest bliższy, niż można się spodziewać.

Do kiedy zamówić paczkę, żeby przyszła przed Świętami? Poczta Polska podała datę dla wysyłek zagranicznych

Żeby mieć pewność, że zamówiony prezent dotrze jeszcze przed Świętami, trzeba to zrobić jak najszybciej.

W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu listowego i paczkowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, dla zapewnienia terminowego doręczenia wszystkich wysłanych przesyłek poza terytorium Polski, zachęcamy do nadania ich odpowiednio wcześnie.

Na wysłanie ekonomicznej paczki pocztowej zostało już tylko kilka dni. Jeśli przesyłka ma dotrzeć do USA i innych krajów pozaeuropejskich, trzeba ją nadać do 22 listopada 2019. Nieco więcej czasu, do 29 listopada 2019, mają osoby zamierzające wysłać paczkę do krajów europejskich.

poczta_paczki_swieta_2019_zagranica_02 Fot. foto: materiały prasowe Poczty Polskiej

Na wysłanie pocztówek, listów i paczek priorytetowych jest nieco więcej czasu: ekonomiczne listy do Europy muszą zostać wysłane najpóźniej do 6 grudnia 2019, priorytetowe do 10 grudnia 2019.

Żeby mieć pewność, że na czas dotrą paczki priorytetowe do krajów europejskich, trzeba je przekazać Poczcie Polskiej do 6 grudnia 2019.

Zobacz także: Jak będą się nazywać odpowiedniki Paczkomatu od Poczty Polskiej? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.