Pogoda
19.11.2019 11:19

Poczta Polska planuje postawić paczkomaty na klatkach schodowych

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy musieli iść na pobliską pocztę, aby odebrać przesyłkę, której nie był w stanie nam przekazać listonosz.

pakomatic
źródło: pakomatic

Mało kto jest w stanie odebrać paczkę przesyłaną przez Pocztę Polską. Listonosze pracują w godzinach 9-17 gdy większość ludzi jest w pracy. Paczkomaty to za to marzenie każdego. Działają 24 godziny na dobę, nie wymagają kontaktów międzyludzkich i informacje o ich dostępności macie na swoim telefonie. Na szczęście polska poczta widzi trendy i planuje reagować.

Poczta Polska zautomatyzuje skrzynki pocztowe

Według Wiadomości Handlowych Poczta Polska jest w trakcie poszukiwania firmy, która przygotowałaby nowoczesne automaty, które miałyby zastąpić dotychczasowe skrzynki pocztowe. 

Gmail znacznie się zmieni. Google pokazał nową wersję aplikacji
Gmail znacznie się zmieni. Google pokazał nową wersję aplikacji
Przeczytaj także Gmail znacznie się zmieni. Google pokazał nową wersję aplikacji

Dzięki wymianie bylibyśmy nie tylko na bieżąco z tym, co znajduje się w naszej skrzynce, ale również mieściłyby się w niej większe gabaryty chronione przez specjalne kody dostępu. Dodatkowo listonosz albo kurier nie musieliby wchodzić po schodach na nasze piętro. Nie byłoby też ryzyka, że nasza nieobecność w mieszkaniu będzie oznaczała, że musimy osobiście iść odebrać przesyłkę.

Nie wiadomo również czy tego typu skrzynki nie pozwalałyby na nadawanie paczek podobnie jak w paczkomatach, które spotykamy na ulicach i w okolicach centrów handlowych.

Pierwsze testy nad tego typu skrzynkami ruszyły już w jednym z żoliborskich bloków. Autorem paczkomatu jest białostocka firma Pakomatic. To jak wyglądają skrzynki, możecie zobaczyć poniżej.

58596_poczta-polska-przymierza-sie-do-przejecia-_1

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Zobacz także: Naprawiał uszkodzone iPhone'y. Apple go za to pozwało

Chcecie takiej zmiany?

Tagi: Gadżety