Poczta Polska uruchamia specjalne godziny dla seniorów. Kolejne zmiany w dobie pandemii

09.04.2020 10:07
Poczta Polska uruchamia specjalne godziny dla seniorów. Kolejne zmiany w dobie pandemii Fot. www.shutterstock.com

Poczta idzie śladami aptek, sklepów i drogerii. Placówki wprowadzają godziny dla wszystkich osób 65+, które są w grupie ryzyka zachorowań na COVID-19.

Walka z koronawirusem w Polsce trwa. Najbardziej narażeni na zachorowania na COVID-19 są seniorzy. Młode osoby o wiele lepiej znoszą chorobę, czasem nawet przechodzą ją bezobjawowo. Dlatego tak ważne jest izolowanie osób starszych i umożliwienie im funkcjonowania z dala od potencjalnych nosicieli wśród młodzieży.

Koronawirus: Poczta Polska wprowadza godziny dla seniorów

W związku z tym sklepy, drogerie i apteki wprowadziły niedawno specjalne godziny dla seniorów. Dzięki temu osoby 65+ mogą robić zakupy każdego dnia w godzinach 10-12 wyłącznie w towarzystwie swoich równolatków. Do grona placówek, które skorzystają z takiego rozwiązania dołącza Poczta Polska.

Przeczytaj także

W placówkach pocztowych nadal obowiązuje zasada ograniczenia liczby klientów. Przy okienku może stać tylko jedna osoba, oczywiście w bezpiecznej odległości od pracownika. Dodatkowo, jak czytamy na prawo.pl, od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 12:00, sprawy na poczcie będą mogli załatwiać wyłącznie seniorzy powyżej 65 roku życia. Godziny są inne w przypadku placówek, które otwiera się o godzinie 11. Wówczas seniorzy będą obsługiwani tylko do 12.

Posłuchaj podcastu

Władze apelują także, aby podczas świąt wielkanocnych zostać w domu. W miarę możliwości każdy z klientów zarówno poczty, apteki czy sklepów spożywczych powinni korzystać z płatności bezgotówkowych.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.