Poczta Polska wstrzymuje przesyłki do Chin

04.02.2020 16:29
Poczta Polska wstrzymuje przesyłki do Chin Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Poczta Polska poinformowała 4 lutego 2020, że wstrzymuje przesyłki do Chin z powodu problemów z transportem.

Jak podaje PAP, Poczta Polska postanowiła zawiesić doręczanie przesyłek do Chin od 4 lutego 2020 do odwołania. Jest to związane z zawieszeniem operacji lotniczych do tego kraju i brakiem innych możliwości transportu. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2020 LOT wstrzymał loty do Chin, a 4 lutego 2020 przedłużył decyzję do 29 lutego 2020.

Poczta Polska wstrzymuje przesyłki do Chin

Co z paczkami, które zostały nadane do Chin? Poczta Polska zaznaczyła, że mogą wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych do tego państwa. Przypomniała również, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Przeczytaj także

Połączenia lotnicze z Chinami wcześniej zawiesiły m.in.: British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

Koronawirus z Chin: Ofiary śmiertelne

Według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia - liczba zainfekowanych w Chinach wzrosła w poniedziałek 3 lutego 2020 do 20 tys. 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób, poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

Zobacz także: „Koronawirus zamienia ludzi w zombie”. Interweniowało Ministerstwo Zdrowia

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.