Pogoda
09.07.2020 14:03

Pod wpływem narkotyków próbowali uciec autem. Uderzyli w samochód Straży Granicznej

Uciekali przed Strażą Graniczną będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę BMW podejrzanego jazdę pod wpływem środków odurzających.

Pod wpływem narkotyków próbowali uciec autem. Uderzyli w samochód Straży Granicznej
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Jak informuje por. SG Dagmara Bielec-Janas, wraz z nim został zatrzymany drugi mężczyzna. Usiłowali oni zbiec z miejsca zdarzenia, doprowadzając jednocześnie do kolizji drogowej.

Pod wpływem narkotyków uciekali przed Strażą Graniczną

Jak przekazała rzecznik prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas, do zdarzenia doszło w środę 8 lipca 2020 roku w godzinach popołudniowych w okolicach miejscowości Lipno na drodze krajowej 67 w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak przekazała por. SG Dagmara Bielec-Janas:

"

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali tam dwóch mężczyzn - obywateli RP w wieku 22 i 26 lat podróżujących białym BMW, których sposób jazdy i zachowania na drodze sugerowało, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.  "

Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
Przeczytaj także Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji

Dodała, że w momencie interwencji podejrzani mężczyźni podjęli próbę ucieczki swoim autem, doprowadzając do kolizji z samochodem służbowym SG, silnie uderzając w jego tył.

"

W wyniku zdarzenia samochód podejrzanych wylądował w rowie, ale na szczęście nikt z uczestników wypadku nie odniósł obrażeń. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w chwili zatrzymania sprawców, bowiem u jednego z nich ujawniono 4 woreczki strunowe z podejrzanym białym proszkiem. Wynik badania narkotestem wykazał, że jest to kokaina o wadze 22,16 grama o szacunkowej wartości nie mniejszej niż 8 800 złotych. "

Poinformowała też, że zarówno okoliczności jak i samo zachowanie podejrzanych wymagało od funkcjonariuszy użycia środków przymusu bezpośredniego.

"

Poza narkotykami na miejscu zabezpieczono nóż o znacznej długości ostrza oraz metalową pałkę teleskopową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani mężczyźni w chwili ujęcia byli pod wpływem środków odurzających, ale to potwierdzi dokładna ekspertyza i badania mężczyzn na obecność narkotyku w organizmie. "

22 i 23-latek zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej w Lipnie. 

narkotyki
narkotyki
Przeczytaj także Setki dilerów w rękach policji. Służby zhakowały „bezpieczne telefony” i przechwytywały rozmowy na żywo
Tagi: Newsy