Podczas Wielkiego postu trollowań hucznych nie urządzać. Papież Franciszek zaapelował do wiernych

27.02.2020 15:21
papież Franciszek|undefined Fot. Konrad Paprocki/REPORTER

W czasie Wielkiego postu chrześcijanie powinni umartwiać się i rezygnować z rzeczy, które sprawiają im przyjemność. Papież Franciszek stwierdził, że może to być na przykład obrażanie ludzi w mediach społecznościowych.

Papież Franciszek znany jest z aprobaty do wykorzystywania nowych technologii przez Kościół. Za jego zgodą powstaje między innymi „chrześcijański Netflix”, mający oferować treści przyjazne rodzinie i zgodne z wiarą.

Głowa Kościoła aktywnie udziela się też na Twitterze i w związki z tym mogła na własnej skórze przekonać się, że w sieci nie ma rzeczy świętych.

Przeczytaj także

Podczas audiencji generalnej papież Franciszek poinformował wiernych, że w czasie Wielkiego postu powinni powstrzymywać się także od trollowania w sieci, szczególnie jeśli wiąże się to z obrażaniem innych ludzi.

Wielki post bez trollowania. Papież Franciszek apeluje o wyrzeczenie się obrażania ludzi w sieci

Papież Franciszek zwrócił się do wiernych, żeby Wielki post, czas zwyczajowo poświęcany refleksom oraz rozważaniom nad stawaniem się lepszymi ludźmi, spędzić wyrzekając się toksycznych zachowań w sieci i w mediach społecznościowych.

Żyjemy w atmosferę skażonej zbyt dużą ilością przemocy werbalnej, ze zbyt wieloma obraźliwymi i szkodliwymi słowami, które w internecie są jeszcze wzmacniane. Ludzie odnoszą się z nienawiścią do innych tak swobodnie, jakby mówili dzień dobry.

Tak jak w czasie postu powinno się unikać obżarstwa i hucznych zabaw, tak samo powinno wyrzec się obrażania innych ludzi w sieci. Szczególnie, jeśli sprawia nam to przyjemność.

Zobacz także: 14-latka zabiła się przez internautów. Jej ojciec zaprosił ich na pogrzeb 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.