Pogoda
02.03.2020 15:35

Podczas turnieju FIFA 20 padły serwery. Mecz rozstrzygnięto grając w papier, kamień i nożyce

FIFA to dziś obowiązkowa pozycja dla fanów piłki nożnej, którzy chcieliby uprawiać sport siedząc przed komputerem lub konsolą. W oficjalnych turniejach można wygrać spore pieniądze. Nie zawsze jednak rozstrzygnięcie spotkania odbywa się na wirtualnej murawie.

FIFA 20
foto: materiały prasowe EA Sports

FIFA to jedna z najdłuższych serii gier. Kolejne odsłony pokazują się regularnie co roku, wprowadzając uaktualnienia składów i zazwyczaj drobne, kosmetyczne zmiany w mechanice rozgrywki.

Gra EA zyskała sporo w oczach miłośników piłki nożnej, gdy EA udało się odbić od Konami licencję na rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W związku z umowami na wyłączność jednak z FIFY musiał jednak zniknąć Juventus Turyn, zaklepany przez PES.

Juventus Turyn w PES 2020
Juventus Turyn w PES 2020
Przeczytaj także FIFA 20 bez Juventusu Turyn. Licencję na zespół podkupił PES

Wirtualna piłka nożna staje się tak popularna, że oficjalnie powołano naszą reprezentację. Błogosławieństwo dał nawet PZPN, mimo że Zbigniew Boniek wcześniej otwarcie twierdził, że sport to patologia.

Dla Zbigniewa Bońka e-sport to patologia
Dla Zbigniewa Bońka e-sport to patologia
Przeczytaj także Dla Zbigniewa Bońka e-sport to patologia

Elektroniczne rozgrywki przyniosły jednak problemy, z którymi nie muszą sobie radzić piłkarze na boisku. Na przykład kłopoty z połączeniem z przeciwnikiem wywoływane przez niedziałające serwery.

Turniej FIFA 20. Z powodu awarii serwera zwycięzcę meczu wyłoniono grając w papier, kamień i nożyce

Podczas meczów kwalifikacyjnych FUT 20 Champions Cup Stage V – nagroda główna wynosi 50 000 dolarów – dwóch zawodników ze względu na problemy techniczne nie mogło rozpocząć meczu. Zbuntowane serwery dały się też we znaki osobom, które chciały zagrać dla przyjemności: infrastruktura EA nie pozwalała na przeprowadzanie meczy przez internet.

Po wielu próbach rozpoczęcia spotkania dwójka graczy postanowiła wyłonić zwycięzcę w tradycyjny, a zarazem nie konserwatywny sposób: grając w kamień, papier i nożyce.

Gdy o sprawie dowiedziało się EA, wydano oficjalny komunikat:

Organizatorzy przypomnieli, że w świetle obowiązujących zasad brak możliwości dołączenia do gry traktowany jest jako obustronna przegrana. EA dodała, że pozaboiskowe wyznaczenie zwycięzcy nie wpłynęło na przebieg turnieju, jako że obaj gracze odpadli w dalszej rywalizacji.

Zobacz także: Top 100 piłkarzy w FIFA 20. Jest dwójka Polaków 

Kiedy ostatnio graliście w papier, kamień i nożyce?

Tagi: Newsy Gry