Pogoda
16.07.2020 15:02

Podkowa Leśna wygrała "Bitwę o wozy". Burmistrz: Miłe, ale nie mamy straży pożarnej

MSWiA obiecało wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej. Wygrała Podkowa Leśna, w której nie ma straży pożarnej.

Wóz strażacki
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

20 czerwca na oficjalnej stronie gov.pl pojawiła się informacja na temat "Bitwy o wozy". Wiceminister Maciej Wąsik zapowiedział, że w każdym województwie gmina do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją w wyborach prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Głosowanie już za nami, dlatego przyszedł czas, aby rozliczyć się z obietnicy.

Podkowa Leśna wygrała "Bitwę o wozy strażackie"

Gminy z największą frekwencją w każdym województwie otrzymały środki na sfinansowanie wozów gaśniczych o wartości 800 tysięcy złotych. Na początku lipca minister Mariusz Kamiński przekazał zapewnienie o przyszłym zakupie pojazdów 16 gminom.

Halloween
Halloween
Przeczytaj także Cukierek albo psikus.. .albo więzienie. Powstała ustawa przeciwko świętowaniu Halloween w Polsce

Zarówno w pierwszej jak i drugiej turze wyborów w województwie mazowieckim zwyciężyła gmina Michałowice. Jednak zgodnie z zasadami rywalizacji, jedna gmina nie mogła otrzymać dwóch wozów. W związku z tym nagroda automatycznie trafiła do kolejnej na liście. Była nią Podkowa Leśna, gdzie zagłosowało 81,72 procent mieszkańców.

Jednak jak się okazało Podkowa Leśna ma problem z przyjęciem wyróżnienia. Jak czytamy na tvn24.pl, gmina nie posiada Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak cytuje burmistrza Artura Tusińskiego portal:

"

Nie mamy i nigdy nie mieliśmy takich tradycji, bo miasto jest dość młode. To jest dla nas miłe zaskoczenie, choć to już kolejny raz, gdy mamy tak wysoką frekwencję. "

Co teraz? Gmina ma na decyzję bardzo mało czasu, brak informacji, co dalej z wozem strażackim sprawi, że pieniądze na sprzęt przepadną. Dlatego burmistrz zadecydował, że wygraną Podkowa Leśna przekaże najprawdopodobniej najbliższej jednostce - OSP Milanówek.

fotoradar w Warszawie
fotoradar w Warszawie
Przeczytaj także Odcinkowy pomiar prędkości trafi do miast. Posypią się mandaty