Podkowa Leśna wygrała "Bitwę o wozy". Burmistrz: Miłe, ale nie mamy straży pożarnej

16.07.2020 15:02
Podkowa Leśna wygrała "Bitwę o wozy". Burmistrz: Miłe, ale nie mamy straży pożarnej Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

MSWiA obiecało wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej. Wygrała Podkowa Leśna, w której nie ma straży pożarnej.

20 czerwca na oficjalnej stronie gov.pl pojawiła się informacja na temat "Bitwy o wozy". Wiceminister Maciej Wąsik zapowiedział, że w każdym województwie gmina do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją w wyborach prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Głosowanie już za nami, dlatego przyszedł czas, aby rozliczyć się z obietnicy.

Podkowa Leśna wygrała "Bitwę o wozy strażackie"

Gminy z największą frekwencją w każdym województwie otrzymały środki na sfinansowanie wozów gaśniczych o wartości 800 tysięcy złotych. Na początku lipca minister Mariusz Kamiński przekazał zapewnienie o przyszłym zakupie pojazdów 16 gminom.

Przeczytaj także

Zarówno w pierwszej jak i drugiej turze wyborów w województwie mazowieckim zwyciężyła gmina Michałowice. Jednak zgodnie z zasadami rywalizacji, jedna gmina nie mogła otrzymać dwóch wozów. W związku z tym nagroda automatycznie trafiła do kolejnej na liście. Była nią Podkowa Leśna, gdzie zagłosowało 81,72 procent mieszkańców.

Jednak jak się okazało Podkowa Leśna ma problem z przyjęciem wyróżnienia. Jak czytamy na tvn24.pl, gmina nie posiada Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak cytuje burmistrza Artura Tusińskiego portal:

Nie mamy i nigdy nie mieliśmy takich tradycji, bo miasto jest dość młode. To jest dla nas miłe zaskoczenie, choć to już kolejny raz, gdy mamy tak wysoką frekwencję.

Co teraz? Gmina ma na decyzję bardzo mało czasu, brak informacji, co dalej z wozem strażackim sprawi, że pieniądze na sprzęt przepadną. Dlatego burmistrz zadecydował, że wygraną Podkowa Leśna przekaże najprawdopodobniej najbliższej jednostce - OSP Milanówek.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.