Pogoda
11.05.2017 11:11

Podsumowanie wyborów w Korei w stylu „Gry o tron”

Słowo „Korea” jest tu kluczowe. Jak wiadomo Azjaci potrafią wnieść wszystko na nowy poziom absurdu.

Podsumowanie wyborów w Korei w stylu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

W Korei Południowej odbyły się wybory prezydenckie, a na nowego przywódcę narodu został wybrany Moon Jae Ina. Kandydat Demokratycznej Partii Razem zdobył ponad 41 % głosów. Drugie miejsce to dopiero 23-procentowe poparcie dla Hong Joon Pyo.

Były to przedwczesne wybory, gdyż kadencja prezydent Park Geun Hye została skrócona. Powodem był skandal korupcyjny z jej udziałem. Ma się odbyć proces w jej sprawie - oskarżono ją o przekupstwa i nadużywanie władzy. 

Chyba nie można znaleźć bardziej trafnego porównania. Wszak wybory w każdym zakątku świata to nic innego jak „Gra o tron”. Jeżeli sądziliście, że brakuje w tym tylko smoków, to poniższe podsumowanie wyborów powinno Was w końcu usatysfakcjonować. Materiał został wyemitowany przez koreańskie SBS News. Cóż, mają rozmach.

 „Gra o tron” to jeden z najpopularniejszych seriali. Chwali się tak kreatywne wykorzystanie serialowego sztafażu do ogólnokrajowego wydarzenia - nadało mu to ludzkiej twarzy.

Tymczasem czekamy na nowe odcinki serialu rozgrywającego się Westeros, który zakończy się wraz z 8. sezonem. Wcześniej otrzymamy 7. serię „Gry o tron”, która zadebiutuje 16 lipca 2017 roku. Co więcej najbliższy sezon będzie składać się z zaledwie siedmiu odcinków. Ale nic to! W planach są aż 4 spin-offy „Gry o tron”.

Kto powinien zasiąść na polskim Żelaznym Tronie?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron