Pogodowa apokalipsa w Rosji. Wprowadzono stan wyjątkowy [WIDEO]
20.11.2020 10:55
Pogodowa apokalipsa w Rosji Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Do przerażających scen dochodzi od Moskwy do Władywostoku. Lodowe deszcze i silne wiatry doprowadziły do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Lodowe deszcze nawiedziły znaczny obszar Rosji. Władywostok i większość Kraju Nadmorskiego pozostają bez prądu, ogrzewania i ciepłej wody. Niestety prognozy pogody nie napawają optymizmem. Pogorszenie pogody zapowiadane jest na weekend.

Apokalipsa pogodowa w Rosji

Rok 2020 nie odpuszcza. Rozpoczął się silnym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję. Po wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i ogromnych pożarach w rejonie elektrowni w Czarnobylu, w Indonezji nastąpiła eksplozja sześciu wulkanów na raz, Afrykę i Indie nawiedziła wyjątkowo żarłoczna szarańcza, jakiej nie widziano tam od 25 lat.  21 czerwca 2020 rano wybuchł wulkan Merapi na wyspie Jawa w Indonezji. Chmura popiołu wzniosła się na wysokość 6 km. 15 sierpnia 2020 ogniste tornado nawiedziło Kalifornię. Pod koniec października 2020 Turcja ponownie znalazła się w niemałych tarapatach. Tym razem "klątwa roku 2020" trafiła na mieszkańców Rosji.

Cyklon w najbardziej aktywnej fazie! Uważajcie na drogach!

Gubernator Oleg Kożemjako

Ziarna lodowego deszczu mają średnicę 1-3 mm i w połączeniu z silnym północnym wiatrem stanowią ogromne zagrożenie dla ludzi. Dostaw prądu, ogrzewania i ciepłej wody pozbawionych zostało 120 tys. ludzi.

Ilość szkód jest znacząca.

Aleksander Szałabanow, szef firmy "Оборонэнерго", która dostarcza prąd w regionie.

Opóźniono lub całkowicie odwołano wiele lotów, zamknięto sporą część dróg i kilka mostów. Także drogi i samochody pokryły się grubą lodową skorupą.

Przerażające sceny rozgrywają się w Rosji

W internecie pojawiły się wstrząsające nagrania. Wśród nich znalazło się wideo, na którym widać upadek betonowej płyty na Nissana X-Trail, zaparkowany we Władywostoku. Właściciel pojazdu i jego żona mieli ogromne szczęście, że przeżyli to tragiczne zdarzenie. Kierowca umknął z życiem w ostatniej chwili, a jego żona sekundy wcześniej weszła do domu po gorącą wodę.

Pogoda w Kraju Nadmorskim ma się jutro pogorszyć, więc proszę was, jeśli to możliwe, pozostańcie w domach i nie zabierajcie dzieci do szkoły i przedszkola. Proszę szefów firm o zorganizowanie pracy zdalnej.

 - napisał na Facebooku Oleg Kożemjako.

Źródło: Polsat News

Zobacz również: Księżyc Europa świeci w ciemności. Czy na satelicie Jowisza jest życie?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.