Pojechała na skróty, bo pomyliła gaz z hamulcem

27.01.2017 10:13
Pojechała na skróty, bo pomyliła gaz z hamulcem Fot. kadr z wideo

Wciśnięcie niewłaściwego pedału z reguły niesie ze sobą bardzo poważne skutki. Przykładem wyjątku od tej normy może być rosyjski kierowca.

Kobieta siedząca za kierownicą auta osobowego wyposażonego w kamerę pokładową zbliżała się do zakrętu. Chciała zwolnić, jednak pomyliła gaz z hamulcem, przez co gwałtownie przyspieszyła. Niewiele brakowało do uderzenia w tył Mercedesa klasy C – szczęśliwie udało się go wyminąć. Na drodze kolizyjnej znalazł się również czarny Nissan, który także wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

Koniec końców kierowcy udało się wjechać pod górkę, za którą znajdowała się droga asfaltowa. Po wylądowaniu na niej, prowadzący kontynuował jazdę zupełnie tak, jakby nic się nie wydarzyło:

Jak sugerują internauci – osoba prowadząca auto już wcześniej musiała zrobić to samo. W końcu udało jej się zachować stoicki spokój. Obeszło się bez krzyków i jakichkolwiek emocji, paniki. Niektórzy są zdania, że dzięki udostępnieniu tego nagrania, inni kierowcy niemający politowania dla swoich samochodów będą wykorzystywać ten skrót. Jednak to jest mało prawdopodobne przez fakt, że takie manewry, nawet wykonane mniej dynamicznie, mogą stanowić spore zagrożenie w ruchu drogowym.

Jeśli zastanawiacie się nad tym dlaczego na tym filmie auta poruszają się lewą stroną drogi, odpowiedź jest bardzo prosta – nagranie przed wrzuceniem na kanał „Live Leak” w serwisie YouTube zostało przerzucone w poziomie.

Wielokrotnie do wypadków spowodowanych pomyleniem pedału gazu i hamulca dochodzi na parkingach. To swoista klasyka gatunku. Popełnienie tak trywialnego błędu bywa bardzo kosztowne, o czym przekonał się kierowca srebrnego Seata:

Ten film pozwolił prowadzącemu zająć pierwsze miejsce na liście 10 największych parkingowych wpadek.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.