Pojechali na wycieczkę do Szczawnicy. Przez nieuwagę weszli do Słowacji, czeka ich 14-dniowa kwarantanna

21.05.2020 15:53
Pojechali na wycieczkę do Szczawnicy. Przez nieuwagę weszli do Słowacji, czeka ich 14-dniowa kwarantanna Fot. Shutterstock

Z powodu epidemii COVID-19 Polsk zamknęła granicę, a każda osoba wkraczająca na teren naszego kraju musi odbyć obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Nawet jeśli, jak przekonała się rodzina z Łodzi, pobyt za granicą trwał tylko chwilę.

Całkowite zamknięcie granic ma powstrzymać możliwość rozprzestrzeniania się COVID-19, odcinając populację od ewentualnych nowych nosicieli i chorych. Rządowe rozporządzenie wzbudziło jednak wiele kontrowersji u pracowników transgranicznych, którzy w myśl przepisów po powrocie do pracy musieliby spędzać dwa tygodnie w izolacji.

Rząd naprawił ten problem dzięki wprowadzonej dosłownie w ostatniej chwili poprawce.

Przeczytaj także

Przepisy są od tego, żeby ich przestrzegać. Jak poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze przyłapali 4-osobową rodzinę spod Łodzi na przekraczaniu granicy ze Słowacją. Mimo że młode małżeństwo zrobiło to przez nieuwagę, gubiąc się w pięknych okolicznościach przyrody, będą musieli odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Młode małżeństwo przez przypadek przekroczyło granicę ze Słowacją. Czeka ich 14-dniowa kwarantanna

Jak informuje straż graniczna, 4-osobowa rodzina podczas zwiedzania okolic Szczawnicy przez nieuwagę zeszła szlakiem turystycznym na Słowację. Pochodzące spod Łodzi małżeństwo chciało odetchnąć od świata opanowanego przez COVID-19 podziwiając Przełom Dunajca.

Podczas wycieczki zapuścili się jednak znacznie dalej, niż sądzili: w pogoni za widokami zaszli na Słowację.

Gdy próbowali wrócić do Polski, natrafili na łączony patrol funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Żołnierzy 6 Brygady Powietrzno-Desantowej. Tym razem mundurowi byli wyrozumiali - obyło się bez mandatów. 4-osobowa rodzina została pouczona, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej.

Rodzice wraz z dziećmi będą teraz musieli przejść zgodnie z przepisami 14-dniową kwarantannę.

Zobacz także: Karne przysiady, pompki i kompromitujące wpisy w social mediach za złamanie kwarantanny [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.